bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 12 marca 2021
  • 14 marca 2021
  • wyświetleń: 24324

Urokliwa willa stała się meliną amatorów alkoholu?

Niegdyś zapewne cieszyła oko i dawała przytulne schronienie mieszkańcom. Dziś najprawdopodobniej służy amatorom mocnych trunków. Może także stanowić zagrożenie. Mowa o jednej z przedwojennych willi w Wapienicy.

Willa Działkowa
Urokliwa willa stała się meliną amatorów alkoholu? · fot. Google Maps


Na to, co dzieje się w zabytkowej, przedwojennej wilii przy ulicy Działkowców w Wapienicy, jak i na jej opłakany stan techniczny, zwrócił po raz kolejny uwagę radny Konrad Łoś. Jak przypomniał, kilka lat temu prezydent Bielska-Białej podjął decyzję o przygotowaniu nieruchomości do zbycia. Jednak, jak zauważył przedstawiciel bielszczan, dopiero w 2019 roku skierowano do rady miejskiej uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż tego terenu.

- W wyniku nadmiernie rozciągniętych w czasie czynności związanych z przygotowaniem nieruchomości do zbycia oraz samej sprzedaży, budynek popada w coraz większą ruinę, przez co jego wartość spada, co nie ma nic wspólnego z zasadami prawidłowej gospodarki. Ponadto budynek jest penetrowany przez osoby postronne, w tym zapewne poszukiwaczy złomu - stwierdził łoś.

Ostatnio radny podczas spaceru zauważył także, że dostęp do wnętrza budynku nie jest niczym ograniczony.

- Nie można wykluczyć, że obiekt może być wykorzystywany bez wiedzy właściciela chociażby jako melina służąca amatorom napojów alkoholowych szukających zacisznego schronienia w zimowe wieczory. Brak należytego dozoru może doprowadzić ponadto do rożnego rodzaju sytuacji niepożądanych, wręcz tragedii bądź wypadków np. pożaru - zauważył radny jednocześnie apelując do władz miasta o monitorowanie tego, co dzieję się w i z budynkiem willi.

Do sprawy będziemy wracać.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.