bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 marca 2021
  • wyświetleń: 2034

Straconka: Pod kościołem stanął kolejny Maluch na nakrętki

W bielskiej Straconce na parkingu naprzeciwko kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Pocieszenia stanął kolejny metalowy pojemnik na nakrętki w kształcie Malucha, czyli popularnego Fiata 126p. Tym razem jest koloru zielonego. To trzeci taki pojemnik w Bielsku-Białej.

Straconka: Pod kościołem stanął kolejny Maluch na nakrętki
Straconka: Pod kościołem stanął kolejny Maluch na nakrętki · fot. UM Bielsko-Biała


- Jako rada osiedla zwróciliśmy się z prośbą do pana prezydenta, aby taki Maluch został ustawiony w naszej dzielnicy i prezydent się do tego przychylił. Wielkie podziękowania za to - mówiła przewodnicząca Rady Osiedla Straconka Józefa Wawak. - Mieszkańcy Straconki na co dzień są proekologiczni, mamy też następne ekologiczne pomysły dla naszej dzielnicy. Pan prezydent już o nich wie, a niedługo ujawnimy je mieszkańcom. Na razie to niespodzianka - dodała.

Idea ustawiania pojemników na nakrętki koncentruje się nie tylko wokół ekologii, ale też pomocy innym. Każdemu maluchowi jest przyporządkowane stowarzyszenie, które odbiera nakrętki, a dochód z nich przeznacza na własne cele. Akurat nakrętki z malucha w Straconce będzie odbierać Fundacja Pomaluj nasz świat pomagająca dzieciom, młodzieży i innym osobom - niepełnosprawnym, chorym, ubogim i osieroconym.

Przypomnijmy, że dwa ustawione wcześniej w Bielsku-Białej maluchy znajdują się przy ul. Podgórze na osiedlu Złote Łany i przy dużym markecie na osiedlu Karpackim od strony ul. gen. Kazimierza Sosnkowskiego.

Kolejne dwa z pięciu pojemników, które docelowo staną w mieście, Wydział Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego planuje ustawić przy ul. Stawowej 29 - za Rondem Czesława Niemena w stronę ul. Spółdzielców na osiedlu Wojska Polskiego, i na starym mieście - dokładna lokalizacja nie jest jeszcze znana. Wiadomo, że jeden z maluchów będzie koloru białego.

Są też pomysły na kolejne pojemniki, już w innych kształtach, które staną m.in. w Cygańskim Lesie i przy stadionie w Wapienicy. Warto dodać, że miasto nie ponosi kosztów produkcji maluchów. Ich sponsorem jest firma SUEZ.

Pojemniki przeznaczone są na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. Do maluchów można wrzucać również nakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki - trzeba je usunąć przed wyrzuceniem.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.