bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 marca 2021
  • 13 marca 2021
  • wyświetleń: 2564

300 rowerów dla dzieci - startuje VII edycja akcji Rower Pomaga

W ciągu 6 lat realizacji akcji Rower Pomaga przekazano dzieciom z domów dziecka ponad 300 rowerów. Fundacja Ekologiczna Arka zainaugurowała 10 marca kolejną edycję!

Rower Pomaga - startuje kolejna edycja charytatywnej akcji Fundacji Arka · fot. Fundacja Arka


W akcji zamieniamy przejechane rowerowe kilometry na rowery dla dzieci z domów dziecka i organizacji społecznych. Tradycyjnie 1 milion przejechanych kilometrów to 1 rower. Kilometry można wpisywać na stronie www.rowerpomaga.pl lub dołączyć do klubu Rower Pomaga na STRAVA.

Akcja łączy tematykę ekologiczną z tematyką społeczną. Organizatorzy namawiają wszystkich rowerzystów, aby wpisywali przejechane na rowerze kilometry na stronie www.rowerpomaga.pl Od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze o ile ograniczyli emisje CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

- Ubiegłoroczna akcja, jak wszystko wokół nas, była nietypowa. Ale i tak udało nam się przejechać ponad 30 milionów kilometrów, a co najważniejsze przekroczyć ilość 300 rowerów, które przekazaliśmy dzieciom z domów dziecka. Dokładnie to 312 rowerów. Ten fakt chcemy podkreślać w tegorocznej akcji - mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji, prezes Arki. - I bardzo się cieszymy, iż wieloletni Partner naszej akcji Grupa Kęty został także w tym roku jej Głównym Partnerem. W tych trudnych czasach, to dla nas bardzo ważne! - dodaje.

ar / bielsko.info, źródło: Fundacja Ekologiczna Arka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.