bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 marca 2021
  • 12 marca 2021
  • wyświetleń: 5420

Za nami internetowa debata na temat budowy "ekospalarni"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia, biogazownia, odpady" podaj

Prawie 200 osób bezpośrednio, a kilka razy więcej wieczorem, po jej zakończeniu, obejrzało debatę online „Czy spalarnia jest nam potrzebna?” zorganizowaną przez Stowarzyszenie Niezależni.BB oraz Polskę 2050 w Bielsku-Białej.O tym jak duże emocje wśród bielszczan wzbudza sprawa planowanej budowy spalarni odpadów świadczy, iż już podczas trwania debaty pod jej transmisją na portalu społecznościowym Facebook pojawiło się ponad 600 komentarzy. Debata była także 30 razy udostępniana.

Jeszcze przed internetową dyskusją bielszczanie przesłali do organizatorów ponad 40 pytań do ekspertów uczestniczących w debacie. Ze względu na ograniczenia czasowe tylko część z nich mogła zostać zadana podczas debaty. Uczestnicy zobowiązali się jednak do odpowiedzi na wszystkie pytania. Zostaną one opublikowane w najbliższym czasie na profilu facebookowym Stowarzyszenia Niezależni.BB.

W debacie udział wzięli: Piotr Kucia - zastępca prezydenta Bielska-Białej i Marcin Chełkowski - ekspert w zakresie gospodarowania odpadami po stronie zwolenników oraz Hanna Marliere - Prezes Fundacji Pro Terra, Instytut Strategie 2050 i Paweł Głuszyński z Towarzystwa na rzecz Ziemi po stronie przeciwników. Swoje pytania zadawali także przedstawiciele grup mieszkańców popierających i sprzeciwiających się budowie spalarni, m.in. STOP spalarni w Bielsku-Białej.

Poprzez organizację debaty organizatorzy - Stowarzyszenie Niezależni.BB oraz Polska 2050 - chcieli przedstawić mieszkańcom Bielska-Białej rzetelne informacje oraz argumenty zwolenników i przeciwników budowy spalarni w naszym mieście. Ci pierwsi przekonują bowiem, że nie ma innego wyjścia: kończy się pojemność wysypiska a ceny śmieci nie mogą rosnąć w nieskończoność. Przeciwnicy z kolei obawiają się wpływu na zdrowie i środowisko, a także wskazują na duże ryzyko finansowe inwestycji.

Zapis debaty obejrzeć można na profilu facebookowym Stowarzyszenia Niezależni.BB.

ar, mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Spalarnia, biogazownia, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Spalarnia, biogazownia, odpady" podaj