bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 8 marca 2021
  • wyświetleń: 1076

Zatrucia czadem i pożary sadzy - czujka prezentem na Dzień Kobiet?

Strażacy podsumowali kończący się powoli sezon grzewczy. Na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego, w tym sezonie grzewczym odnotowano już 55 interwencji związanych z czadem i blisko 90 zdarzeń związanych z pożarami sadzy w kominie. Bielska straż pożarna wskazuje wskazuje, że inspiracją na prezent z okazji Dnia Kobiet może być czujka czadu lub dymu. Będzie to na pewno świetny upominek, który może uratować życie najbliższych.

W tym sezonie grzewczym odnotowano do tej pory 55 interwencji związanych z czadem, w których 21 osób, w tym 7 dzieci zabrano na obserwację do szpitala z objawami podtrucia.

Bielska straż pożarna wskazuje, że na przestrzeni ostatnich lat możemy zauważyć znaczący spadek ilości zdarzeń związanych z zabójczym czadem. Mało tego, blisko 85% wszystkich zgłoszeń związanych z tlenkiem węgla jest spowodowana załączeniem się domowego czujnika czadu, który w porę ostrzegł mieszkańców o zagrożeniu. Te liczby pokazują, że zakup domowego czujnika czadu wielokrotnie ratuje ludzkie życie, a świadomość mieszkańców w odniesieniu do bezpieczeństwa pożarowego rośnie.

Niebezpieczne są również pożary sadzy w kominie. W ubiegłym tygodniu w jednym z budynków jednorodzinnych w Jaworzu, w wyniku pożaru sadzy pękł komin i ogień przedostał się na drewnianą zabudowę kominka, wełnę oraz belki stropowe przy kominie. Strażacy żeby dotrzeć do źródła ognia, byli zmuszeni dokonać częściowej rozbiórki elementów drewnianych wokół komina, podłogi w pomieszczeniu na piętrze oraz dymnicy kominka.

ar / bielsko.info, źródło: KM PSP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.