bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 marca 2021
  • 8 marca 2021
  • wyświetleń: 10745

[WIDEO] YouTuber pokazuje, jak wygląda linia kolejowa nr 190

Ostatnio informowaliśmy Was o tym, że wielkimi krokami zbliża się rewitalizacja linii kolejowej nr 190 . Pod koniec lutego na YouTubie pojawił się film, który ukazuje, jak obecnie wygląda ta trasa kolejowa.Na wideo, które zostało umieszczone na YouTubie pod koniec lutego, widzimy pieszą wędrówkę Bezdrożnika Beskidzkiego po nieczynnej od kilku lat linii kolejowej nr 190 pomiędzy Bielskiem-Białą a Skoczowem.

Projekt rewitalizacji linii kolejowej nr 190 na odcinku z Bielska-Białej do Skoczowa, przygotowany przez Stowarzyszenie "Aglomeracja Beskidzka", znalazł się w drugim etapie naboru do programu "Kolej Plus". Jak informują przedstawiciele stowarzyszenia, "w związku z prowadzonym postępowaniem przetargowym na wykonanie wstępnego studium planistyczno-prognostycznego dla projektu pn.: Rewitalizacja linii kolejowej nr 190 na odcinku Skoczów - Bielsko-Biała jako niezbędny element połączenia Śląska Cieszyńskiego z Krakowem (Cieszyn-Skoczów-Bielsko-B.-Wadowice-Kraków) dokonano otwarcia ofert”.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.