bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 6 marca 2021
  • wyświetleń: 2968

[FOTO] Nowe wiaty przystankowe pojawiły się przy ulicy Cieszyńskiej

Dobiegają po woli do końca prace drogowców na dwóch odcinkach ul. Cieszyńskiej tj. pomiędzy Rondem im. Czesława Niemena a ul. Skrzydlewskiego wraz z wlotem ul. Szarotki a także w centrum Wapienicy. Na przebudowanych odcinkach wybudowanych zostało już siedem nowych wiat na przystankach autobusowych.

Nowe wiaty przystankowe pojawiły się przy ulicy Cieszyńskiej - 05.03.2021 · fot. Wydział Komunikacji UM w Bielsku-Białej


Nowe wiaty pojawiły się na przystankach Cieszyńska Osiedle Wojska Polskiego (62 i 63), Wapienica Centrum (57 i 66), Szarotki Cieszyńska (317 i 318) oraz na nowym przystanku Cieszyńska Zniczowa (433).

Podobnie jak przy wcześniejszych inwestycjach realizowanych przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej, zatoka przystankowa wykonana została z betonu cementowego a obok krawężników zamontowana została antypoślizgowa kostka integracyjna z wypustkami ułatwiająca osobom niewidomym bezpieczne oczekiwanie i poruszanie się po peronie przystankowym.

W pięciu lokalizacjach zamontowane zostały standardowe wiaty 3-modułowe, natomiast na przystankach Wapienica Centrum z uwagi na znacznie większe potoki pasażerskie wybudowano wiaty 4-modułowe. Nowe konstrukcje wyposażone są w siedziska o długości 2/3 lub 3/4 długości wiaty, dzięki czemu jeden moduł wiaty przystankowej - pozbawiony siedziska jest dedykowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub osobom podróżującym z dziećmi w wózkach, a także umożliwia swobodne odczytanie rozkładów jazdy i informacji pasażerskiej zamontowanej w bocznej gablocie.

Wszystkie wiaty przystankowe wyposażone zostały w tablice czołowe z nazwą oraz numerem przystanku autobusowego, dzięki czemu pasażerowie będą w stanie znacznie szybciej odszukać informację o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusów w systemach dynamicznej informacji pasażerskiej (aplikacji ITSBB, kiedyprzyjedzie.pl oraz na stronie internetowej rozklady.bielsko.pl).

mp / bielsko.info, źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.