bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 marca 2021
  • wyświetleń: 3876

Brakuje toalety - potrzeby załatwiają przy sklepach

W Wapienicy potrzebna jest toaleta publiczna. Bywa bowiem tak, że niektórzy swe potrzeby załatwiają pod ścianami budynków. Tymczasem urzędnicy poszukują odpowiedniego miejsca, gdzie mogłaby zostać ustawiona.

szalet, toaleta
Brakuje toalety - potrzeby załatwiają przy sklepach · fot. toaletybudotechnika.com.pl


W porozumieniu z Radą Osiedla Wapienica z prośbą o wybudowanie publicznej toalety samoobsługowej na działce gminnej zaapelował radny Piotr Kochowski.

- Koszt takiej toalety to około 100 tysięcy złotych. W centrum Wapienicy odbywa się wzmożony ruch pieszych z uwagi na znajdujące się tam liczne zakłady pracy, szkoły, przedszkola, Dom Kultury i centrum handlowe osiedla. Z powodu braku dostępu do jakiejkolwiek toalety zdarza się, że niektóre osoby załatwiają swoje potrzeby fizjologiczne w pobliżu sklepów - argumentował przedstawiciel mieszkańców tej części Bielska-Białej.

Jak dowiadujemy się w Ratuszu, urzędnicy są na etapie "typowania miejsca posadowienia toalety i rozpoznania infrastruktury podziemnej".

- Wydaje się zasadnym, aby ewentualne miejsce uwzględniało jak najlepszy dostęp dla użytkowników, służb sanitarnych i technicznych, jak również znajdowało się w bezpośredniej odległości od przystanku autobusowego - wyjaśnił Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.