bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 marca 2021
  • wyświetleń: 1498

Policjanci szybko odnaleźli złodzieja, który skradł torebkę i 1400 zł

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 69-latka, który w supermarkecie ukradł 64-latce torebkę z dokumentami i ponad 1 400 złotych. Stróże prawa odzyskali skradzione mienie i doprowadzili mężczyznę do komisariatu. Za kradzież grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

policja, kajdanki, zatrzymanie
Policjanci szybko odnaleźli złodzieja, który skradł torebkę i 1400 zł · fot. Oskar Piecuch / bielsko.info


W poniedziałek tuż przed południem 64-letnia mieszkanka Bielska-Białej zgłosiła, że w supermarkecie przy ulicy Grabowej ktoś skradł jej torebkę, w której miała 1.400 złotych oraz dokumenty i rzeczy osobiste. Dyżurny pierwszego komisariatu na miejsce interwencji skierował dzielnicowych, którzy prowadzili obchód tamtej okolicy. Stróże prawa przejrzeli sklepowy monitoring. Kamery zarejestrowały moment kradzieży, na którym było wyraźnie widać, jak mężczyzna wykorzystując nieuwagę kobiety wykrada jej torebkę.

- Policjanci o ustaleniach powiadomili dyżurnego i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Kilka ulic dalej zauważyli podejrzewanego mężczyznę. Okazał się nim 69-letni bielszczanin. W rozmowie z dzielnicowymi mężczyzna przyznał się do kradzieży oraz wskazał, gdzie ukrył skradzioną torebkę. Stróże prawa odzyskali całość skradzionego mienia, włącznie z pieniędzmi, które wróciły do właścicielki - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Podejrzewany o kradzież mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Za kradzież grozi mu teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.