bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 3 marca 2021
  • wyświetleń: 3430

Ciężarówki nadal dewastują ulicę Pasażerską

Mimo ograniczenia tonażu - jak twierdzą mieszkańcy jednej z bielskich ulic - ciężarówki dosłownie rozjeżdżają nawierzchnię, utrudniając im życie. Sprawa, mimo interwencji, ciągnie się od co najmniej pół roku.

ulica Pasażerska
Ciężarówki nadal dewastują ulicę Pasażerską · fot. Google Maps


W tej sprawie już w lipcu zeszłego roku interweniował bielski radny Edward Kołek. W interpelacji do prezydenta miasta zwrócił uwagę na problem ulicy Pasażerskiej w Bielsku-Białej. Jak przypomniał, to ulica boczna od ulicy Witosa.

- Jest ona w opłakanym stanie. Droga o bardzo słabej podbudowie, z połamaną, zagniecioną o zajeżdżoną nawierzchnią asfaltową. U jej wylotu wlotu posadowiono znak ograniczenia tonażu pojazdów do maksymalnie 3,5 tony. Mimo to firma znajdująca się na końcu tej "ślepej" ulicy i korzystająca z aut ciężarowych o znacznie większym tonażu przyczynia się walnie do destrukcji tej ulicy, utrudniając życie jej mieszkańcom - opisywał sytuację, jaka na Pasażerskiej panowała latem 2020 roku.

Przedstawiciel bielszczan do sprawy wrócił w lutym tego roku. Jak opisał, "otrzymałem odpowiedź, iż trwa postępowanie administracyjne". Poprosił zatem o informację, jaki jest wynik owego postępowania?

Jak się okazuje, sprawa do łatwych nie należy. - Ze względu na bardzo złożony charakter sprawy, postępowanie administracyjne w sprawie niszczenia ulicy Pasażerskiej nie zostało jeszcze zakończone. W chwili obecnej trwają rozmowy z przedstawicielami spółki prowadzącej działalność na końcu ulicy, mające na celu ustalenie zakresu i technologii naprawy tej ulicy - poinformował Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.