bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 2 marca 2021
  • wyświetleń: 2888

Trasa rowerowa ominie alejki w Parku za Ratuszem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

W Bielsku-Białej trwają prace nad nowym projektem zagospodarowania Parku Ratuszowego. Wbrew pojawiającym się propozycjom budzącym obawy, jego alejkami nie zostanie poprowadzony szlak rowerowy.

park za ratuszem
Trasa rowerowa ominie Park za Ratuszem


Jak dowiedział się bielski radny Bronisław Szafarczyk - o czym informował w jednej ze swoich interpelacji - zdecydowano o wprowadzeniu ruchu rowerowego na alejki w Parku za Ratuszem. Jak podkreślił, "konsekwencją takiego kroku będzie doprowadzenie ruchu rowerowego do ulicy Stojałowskiego w miejsce przejścia dla pieszych usytuowanego w rejonie pomnika Reksia". A to mogłoby stwarzać utrudnienia i niebezpieczne sytuacje. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Szafarczyk więc stwierdził, że trasa rowerowa przebiegająca obecnie przez Park za Ratuszem powinna zostać skierowana od Placu Ratuszowego w stronę ulicy 11 Listopada poprzez ulicę Ratuszową.

W odpowiedzi Przemysław Kamiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej poinformował, że na etapie analiz dyskutowane były różne warianty prowadzenia tras rowerowych.

- Zgodnie z "Koncepcją głównych tras rowerowych dla miasta Bielska-Biała" założono prowadzenie ruchu rowerowego: placem Ratuszowym, ul. ks. Stojałowskiego w miejscu zlokalizowanego przejścia dla pieszych do ulicy Ratuszowej, ul. 11 Listopada, Ul. Cechową, Ul. Podwale i ul. Jana Kilińskiego do ul. Michała Grażyńskiego. Ten przebieg trasy był omawiany przez członków Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, gdzie uzyskał akceptację - wyjaśnił wiceprezydent.

Kamiński dodał, że obecnie Miejski Zarząd Dróg jest na etapie projektu docelowej organizacji ruchu dla ten inwestycji.

raz / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj