bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2021
  • 28 lutego 2021
  • wyświetleń: 3174

[FOTO] Zwycięzcy turnieju FIFA20 o Puchar Podbeskidzia nagrodzeni

Bardzo uroczyste zakończenie miała 24 lutego pierwsza edycja esportowego turnieju FIFA20 o Puchar Podbeskidzia organizowanego przez Stowarzyszenie Esport Polska z siedzibą w Bielsku-Białej. Wręczenie nagród odbyło się bowiem w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego.

Zwycięzcy turnieju FIFA20 o Puchar Podbeskidzia nagrodzeni - 24.02.2021 · fot. UM Bielsko-Biała


W turnieju w formule on-line w dniach 12-22 grudnia ubiegłego roku udział wzięło 40 zawodników ze szkół podstawowych i 44 ze szkół ponadpodstawowych z terenu miasta, powiatu bielskiego i żywieckiego. Rywalizacja odbyła się na trzech platformach gamingowych: PC, PlayStation i Xbox. Dziś w Ratuszu dziewięciu najlepszych graczy z poszczególnych kategorii odebrało cenne nagrody - PC komputery, Xboxy i PlayStation.

Patronat nad wydarzeniem sprawowali prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, starosta powiatu bielskiego Andrzej Płonka i starosta powiatu żywieckiego Andrzej Kalata. Patronem honorowym był prezes TS Podbeskidzie Bogdan Kłys.

- Zapotrzebowanie na takie turnieje jest duże. Młodzi ludzie szukają rywalizacji na tle esportowym. Nie można tego nie zauważyć. Rolą dorosłych jest kierunkowanie młodych również w tych zmaganiach. Esport jest często postrzegany jako coś złego, ale jeżeli dobrze ukierunkujemy młodych ludzi, to może wyjść z tego wiele dobrych rzeczy - mówił prezes Stowarzyszenia Esport Polska Tomasz Kowalik.

- Jako stowarzyszenie kładziemy nacisk na edukację młodych ludzi, na to, żeby wiedzieli, gdzie jest granica między zabawą, rywalizacją a uzależnieniem, bo internet czy inne media - konsole czy komputery - potrafią uzależnić. Staramy się socjalizować młodych. Najchętniej organizujemy turnieje stacjonarne, ale Covid spowodował, że musieliśmy przejść do sfery on-line. Okazało się jednak, że i na takie wydarzenia jest duże zapotrzebowanie i młodzi ludzie chętnie biorą w nich udział. Chcę podziękować prezydentowi, że przyjął esport pod dach Bielska-Białej - dodał prezes.

Najmłodszy zwycięzca turnieju - 8-letni Bartłomiej Jonderko ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Bielsku-Białej - gra od dwóch lat. To był jego pierwszy turniej i od razu zajął wysokie trzecie miejsce. Był bardzo zadowolony z dyplomu i nagrody. - Najczęściej gram po godzinie, ale nie codziennie. Nie zajmuje mi to dużo czasu - mówił ze skromnością.

Z nagrodzonymi spotkał się prezydent miasta Jarosław Klimaszewski. - W dzisiejszych czasach sport tradycyjny przeplata się z esportem już od ładnych paru lat. W czasach covidowych to często jedyna możliwość rywalizacji. I jest to rywalizacja coraz bardziej popularna, o czym świadczy liczba uczestników turnieju. Zapewniam, że nadal będziemy współorganizować takie wydarzenia. I jeśli czasy na to pozwolą, może uda się nawet przeprowadzić turniej w jakimś obiekcie z kibicami; wtedy atmosfera byłaby zupełnie inna - mówił prezydent.

FIFA to seria komputerowych gier sportowych o tematyce piłki nożnej. Jest ożywieniem jednego z najpopularniejszych sportów na świecie, pozwalającego grać najlepszymi piłkarzami z najbardziej utytułowanych klubów z najpoważniejszych lig świata.

Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach


  • Kategoria PlayStation
1. Filip Rydzik
2. Kacper Jakubiec
3. Maksymilian Perszewski
  • Kategoria XBOX
1. Michał Maślanka
2. Jakub Nowak
3. Kamil Leśniak
  • Kategoria PC
1. Tomasz Białek
2. Konrad Biel
3. Bartłomiej Jonderko

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.