bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2021
  • 28 lutego 2021
  • wyświetleń: 2192

"CiastkoBB" - kto wygra konkurs na kulinarny znak rozpoznawczy?

Już niedługo Bielsko-Biała będzie miało swój kulinarny znak rozpoznawczy. Uczniowie szkoły gastronomicznej biorą udział w konkursie na bielsko-bialskie ciastko promocyjne. Niech Toruń ma pierniki, niech Poznań ma rogala, niech Bielsko-Biała ma...

"CiastkoBB" - kto wygra konkurs na kulinarny znak rozpoznawczy?
"CiastkoBB" - kto wygra konkurs na kulinarny znak rozpoznawczy? · fot. Pixabay


W tym roku obchodzimy jubileusz 70-lecia połączenia Bielska i Białej. Powstaje wiele projektów, które symbolicznie przypominają o tym fakcie. Jedną z przyjemniejszych i rozbudzających wyobraźnię propozycji jest konkurs pt. Słodkie połączenie. Chodzi o wymyślenie słodkiego wypieku, który będzie się kojarzył z Bielskiem-Białą.

Organizatorem tego wyjątkowego konkursu cukierniczego jest Zespół Szkół Gastronomicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. Młodzież ZSGiH dostała wytyczne, które pozwalają na dowolne połączenie w ciastku symboliki miasta z elementami otoczenia, w żaden sposób nie ograniczające kulinarnej wyobraźni.

- Niech Toruń ma pierniki, niech Poznań ma rogala, niech Bielsko-Biała ma... no właśnie, i tutaj pole do popisu dla wszystkich naszych utalentowanych kulinarnie i artystycznie uczniów oraz absolwentów. Stwórzcie od podstaw oryginalne bielskie ciastko, wykorzystajcie typowe dla miasta symbole i rozpoznawalne elementy, spójrzcie na rzekę Białą, a może rzućcie okiem w stronę Szyndzielni. Zmiksujcie potem pomysły w swojej wyobraźni i kuchni (...). Zwycięzca zostanie w pamięci bielszczan pewnie już na zawsze! - zachęcali organizatorzy.

Uczniowie i absolwenci szkoły mogli do 26 lutego przysyłać swoje projekty ciastek. Uczestnicy konkursu dostaną nie tylko dodatkowe stopnie w dzienniku, ale i cenne nagrody, a najlepszy otrzyma nagrodę Prezydenta Miasta.

W pierwszym, szkolnym etapie konkursu zostanie wyłonionych pięć najlepszych propozycji, potem spośród nich fachowe jury wybierze ciastko, które stanie się ciastkiem promocyjnym, czyli słodką wizytówką połączonego miasta.

"CiastkoBB" - kto wygra konkurs na kulinarny znak rozpoznawczy?
"CiastkoBB" - kto wygra konkurs na kulinarny znak rozpoznawczy? · fot. ZSGiH Bielsko-Biała

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.