bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2021
  • wyświetleń: 2844

Karetka z BPR przekazana w darze powiatowi Kicmań na Ukrainie

Bielskie Pogotowie Ratunkowe przekazało w darze karetkę medyczną wraz z wyposażeniem mieszkańcom powiatu Kicmań na Ukrainie. Karetka to samochód marki Mercedens Sprinter i jest to już kolejny ambulans medyczny przekazany przez nasze pogotowie do partnerskiego powiatu Kicmań na potrzeby kicmańskiego szpitala.

Karetka z BPR przekazana w darze powiatowi Kicmań na Ukrainie
Karetka z BPR przekazana w darze powiatowi Kicmań na Ukrainie · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


W przekazaniu kluczy do samochodu uczestniczył starosta bielski Andrzej Płonka wraz z Zarządem Powiatu, dyrektor pogotowia Wojciech Waligóra oraz delegacja partnerskiego powiatu Kicmań pod przewodnictwem starosty Oleksii Dobrovolskyi.

Powiat bielski współpracuje z powiatem Kicmań od 2002 roku w wielu dziedzinach - ratownictwa medycznego, wymiany młodzieży, kultury, sportu turystyki i promocji.

Już od wielu lat załoga karetki medycznej z Kicmania uczestniczy w organizowanych przez Bielskie Pogotowie Ratunkowe Zimowych Mistrzostwach w Ratownictwie Medycznym, biorąc udział w zadaniach praktycznych, teoretycznych i konkurencjach sprawnościowych. Pandemia przerwała te kontakty, ale miejmy nadzieję, że za rok ukraińska ekipa ratownictwa medycznego znowu będzie brać udział w mistrzostwach, a przez to doskonalić swoje umiejętności tak potrzebne przy ratowaniu życia.

- Kontakty z powiatem Kicmań przez kolejne lata nabrały wymiaru przyjaźni i przynoszą konkretne efekty dla mieszkańców społeczności lokalnych po obu stronach granicy. Wiele możemy się od siebie uczyć, wymieniać doświadczenia, przekazywać wiedzę, prezentować własną kulturę, tradycje i folklor, stawiać na wymianę młodzieży, a przede wszystkim rozwijać wzajemną przyjaźń, tolerancję i zrozumienie - podsumował starosta Andrzej Płonka.

mp / bielsko.info, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.