bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 26 lutego 2021
  • wyświetleń: 814

Na co zwrócić uwagę wybierając ciśnieniomierz?

Materiał partnera:

Nikt świadomy znaczenia zdrowia i elementów, które na zdrowie wpływają, nie może obyć się bez domowego ciśnieniomierza. Dlatego, że urządzenie to pozwala zdiagnozować, bez pomocy lekarza, choroby układu krążenia, które przejawiają się najczęściej jako podwyższone ciśnienie krwi. A to groźne schorzenie może dotknąć każdego z nas.

Na co zwrócić uwagę wybierając ciśnieniomierz?


Dobry ciśnieniomierzNie pytamy więc czy zaopatrzyć się w ciśnieniomierz, lecz tylko jaki ciśnieniomierz zakupić (jeżeli jeszcze nie mamy go w domu). Zgodne zdanie lekarzy specjalistów jest takie, że ciśnieniomierz elektroniczny będzie do domowego użytku znacznie lepszy niż ciśnieniomierz manualny. wapteka.pl to bardzo ciekawe miejsce w sieci, ponieważ proponuje jeden największych wyborów ciśnieniomierzy w trybie zakupów online.

Odpowiednie urządzenie powinno spełniać kilka kryteriów. Powinno być łatwe w obsłudze (także dla seniorów) i przekazywać nam dokładne dane o stanie naszego zdrowia. Kwestia użycia ciśnieniomierza na nadgarstku lub ramieniu nie jest już tak ważna. Nowoczesne przyrządy zmierzą ciśnienie tętnicze równie precyzyjnie.

Oczekujemy także, że ciśnieniomierz będzie nam służył przez długie lata, a więc musi być wykonany w solidny sposób. Jest jeszcze jedna ważna sprawa: modeli tego sprzętu na rynku jest bardzo wiele. Niektóre z nich to najprostsze przyrządy do pomiaru ciśnienia krwi, ale ciekawiej zaczyna się dziać, kiedy przyjrzymy się nowocześniejszym wersjom, zaopatrzonym w bardzo przydatne funkcjonalności dodatkowe.

Jak wybrać odpowiedni ciśnieniomierz?W porządku. Wiemy już, że najważniejsze są dokładne i łatwe pomiary. Ale możemy mieć znacznie więcej.

Nowoczesne ciśnieniomierze - to nie powinno być niespodzianką - posiadają także własne oprogramowanie, np. aplikacje mobilne. To olbrzymie rozszerzenie naszych możliwości i rewolucyjna zmiana w używaniu tego urządzenia. Możemy także utworzyć historię naszych pomiarów, która będzie wiarygodna nie tylko dla nas, ale także, w koniecznym przypadku, dla lekarzy, pod których opieką możemy się znaleźć. Sposób prezentacji wyników badania w najlepszych modelach zależy wyłącznie od nas - np. wykres miesięczny. A ponieważ nasz układ krążenia nie jest przecież izolowany od innych układów i wpływów środowiska, to nowoczesny ciśnieniomierz pozwoli na wprowadzenie tych danych. (Może się okazać np., że nadciśnienie ma przyczynę w diecie lub niedostatku snu, itd.).

Warto przy wyborze ciśnieniomierza zwracać także uwagę na atesty i certyfikaty, szczególnie pozytywna opinia WHO będzie dla nas dobrym drogowskazem. Ważna jest tzw. automatyzacja - jedno naciśnięcie przycisku wystarczy do zadziałania całej diagnostyki. Niektórzy z nas, pamiętają pewną niewygodę, gdy ciśnieniomierz zaciska się na naszym ramieniu. Ten efekt nie występuje w najnowszych typach tych urządzeń, które zapewniają pełen komfort.

Badanie krwi w domuNa koniec przygotowaliśmy małą (a może nie tak wcale małą) niespodziankę. Kiedy ostatnio badałaś krew? Sprawdź, jak zrobić to bez wychodzenia z domu! Mamy na myśli pul­sok­sy­metr. To postęp w medycynie, gdyż urządzenie pozwala wykonać samodzielnie badania niedawno dostępne wyłącznie w gabinetach lekarskich. Gdy mówimy o zdrowiu układu krążenia, to ważnym jego elementem jest saturacja krwi, czyli ilość tlenu transportowana przez krwinki. Pul­sok­sy­metr dostarczy nam wiedzę na ten temat.

Połączenie regularności prostych i wykonywanych w domowym zaciszu badań ciśnieniomierzem i pul­sok­sy­metrem sprawia, że każda dysfunkcja zostanie wykryta na wczesnym etapie, wtedy, gdy interwencja lekarska będzie absolutnie skuteczna i nieinwazyjna, a więc nasze zdrowie zostanie zapewnione.