bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 lutego 2021
  • wyświetleń: 1380

Przy Żywieckiej w Mikuszowicach wyremontowano zatokę autobusową

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej zakończył prace związane z remontem ul. Żywieckiej w Mikuszowicach Krakowskich na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Owocową i Sielanki. Przy okazji tej inwestycji MZD wyremontowało również zatokę autobusową dla przystanku "Żywiecka Mikuszowice Krakowskie", który jest oznaczony numerem 387.

Przy Żywieckiej w Mikuszowicach powstała nowa zatoka autobusowa
Przy Żywieckiej w Mikuszowicach powstała nowa zatoka autobusowa · fot. Wydział Komunikacji UM w Bielsku-Białej


Na wyremontowanym fragmencie wybudowana została nowa betonowa zatoka przystankowa, a obok krawężników zamontowano antypoślizgową kostkę integracyjną z wypustkami ułatwiającą osobom niewidomym bezpieczne oczekiwanie na peronie przystankowym. Na przystanku wybudowana została nowa 3-modułowa wiata z siedziskiem na dwóch modułach wiaty, dzięki czemu jeden moduł - pozbawiony siedziska jest dedykowany dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim lub osobom podróżującym z dziećmi w wózkach.

mp / bielsko.info, źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.