bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 lutego 2021
  • 27 lutego 2021
  • wyświetleń: 1024

Pierwsza w tym roku odsłona akcji "Zabawki ratują zwierzaki"

Za nami:

Lalki, auta, klocki, gry planszowe i inne zabawki mogą nie tylko wywołać uśmiech na twarzy swoich młodych właścicieli, ale także pomóc potrzebującym zwierzętom. Już 27 lutego pierwsza w tym roku odsłona akcji charytatywnej „Zabawki ratują zwierzaki” organizowanej przez Galerię Sfera oraz Fundację Ekologiczną Arka.

Zabawki ratują zwierzaki Fundacji Ekologicznej Arka - kiermasz
Pierwsza w tym roku odsłona akcji "Zabawki ratują zwierzaki" · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


Do tej pory Bielszczanie hojnie wspierali akcje - podczas siedmiu kiermaszów, podczas których sprzedawano pluszaki, zebrano niemal 30 000 złotych. Dochód z sobotniego wydarzenia tradycyjnie trafi do lokalnych organizacji opiekujących się zwierzętami.

Wiele porzuconych przez poprzednich właścicieli zwierząt czeka na pomoc. Nie każdy może adoptować psa lub kota ze schroniska, jednak wszyscy mają możliwość pomóc czworonożnym pupilom. Wystarczy wziąć udział w popularnej akcji „Zabawki ratują zwierzaki”. Nieużywane zabawki przyniesione do Galerii SFERA zostaną sprzedane w okazyjnych cenach na kiermaszu, a dochód będzie przeznaczony na podopiecznych schronisk dla zwierząt i dla organizacji wspierających potrzebujące zwierzęta z Bielska-Białej i okolic.

- Od lat angażujemy się w różne działania charytatywne i staramy się reagować na pojawiające się potrzeby wsparcia. Trwająca pandemia ma duży wpływ na tych najbardziej zależnych od pomocy innych - na zwierzęta, którymi na co dzień opiekują się pracownicy i wolontariusze miejskich organizacji wspierających czworonogi - mówi Monika Magner, dyrektor Galerii Sfera.

Podczas siedmiu edycji akcji „Pluszaki ratują zwierzaki” udało się zebrać kwotę 29 500 zł dla instytucji wspierających zwierzęta. Finał najbliższej odsłony wydarzenia odbędzie się już 27 lutego w Galerii Sfera.

- Nasza akcja nie tylko pomaga potrzebującym zwierzętom, ale również uświadamia w zakresie nadmiernej produkcji odpadów. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że przedmioty mogą zyskać drugie życie i przynieść radość nowym właścicielom. Coś co u nas leży w kącie, z powodzeniem może sprawdzić się u kogoś innego na długo zanim zniszczone trafi na śmietnik. Zachęcamy do wymiany i dzielenia się rzeczami, które są w dobrym stanie i z powodzeniem mogą komuś posłużyć, bo to także wyraz troski o naszą wspólną planetę - podsumowuje Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka.

Kiermasz zostanie przeprowadzony zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. W tej edycji zostaną wykorzystane zabawki zbierane do 15 lutego w punkcie informacyjnym Galerii Sfera oraz podczas poprzednich edycji. Wszystkie zabawki przeszły odpowiednią kwarantannę. W trosce o bezpieczeństwo uczestników w strefie akcji zostaną ustawione podajniki z płynem do dezynfekcji rąk.

mp / bielsko.info, źródło: Galeria Sfera

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.