bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 lutego 2021
  • wyświetleń: 1443

Zmieniają się zasady dzierżawy ogródków gastronomicznych

Zmieniają się zasady dzierżawy gminnych terenów przeznaczonych pod funkcjonowanie ogródków gastronomicznych. Przyjęty przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej tegoroczny regulamin to wyjście naprzeciw postulatów bielskich przedsiębiorców.

bielsko,bielskobiala,majówka,słonecznie,ciepło,ogródekletni,starówka,rynek,weekend,fotodnia,in
Zmieniają się zasady dzierżawy ogródków gastronomicznych


- Postępowanie nadal jest oparte o planowaną licytację, jednak przystąpić do niej mogą oferenci posiadający lokale znajdujące się w większej odległości od przyszłych ogródków, niż to było w latach poprzednich, a czas dzierżawy wydłużono do trzech sezonów - informuje Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

- Odległość od granicy ogródka do lokalu jest mierzona po najkrótszej możliwej drodze i wynosi maksymalnie 50 merów. W ubiegłym roku dystans ten mierzył 30 metrów, został więc wydłużony. Czas dzierżawy wynosił poprzednio jeden sezon - od teraz aż trzy. Liczy się je od kwietnia do końca września. Zgodnie z nowymi zasadami, od tego roku, na wniosek najemcy można go będzie dodatkowo wydłużyć. Szczegóły prowadzenia postępowania i funkcjonowania ogródków gastronomicznych precyzuje regulamin Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej - dodaje MZD.

mp / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.