bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 lutego 2021
  • wyświetleń: 1475

Trzy kolejne Maluchy na nakrętki czekają na "opiekunów"

Kolejne trzy maluchy na nakrętki są w fazie produkcji. Niedługo nastąpi ich montaż. Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej zachęca przedstawicieli organizacji pozarządowych z miasta do zgłaszania swoich kandydatur na opiekunów maluszków - środki pozyskane ze sprzedaży nakrętek mogą zasilić budżet organizacji.

nakrętkomaluch 02
Trzy kolejne Maluchy na nakrętki czekają na opiekunów · fot. mat. pras./Rafał Ryplewicz


Deklaracje opieki nad maluszkami można wysłać do 1 marca włącznie na adres e-mail politykaspol@um.bielsko.pl. Opieka przynosi obustronne korzyści - dzięki niej organizacje pożytku publicznego (OPP) mogą zbierać fundusze na własne cele statutowe, a same pojemniki - maluchy są stale doglądane i regularnie opróżniane.

Przypomnijmy, że czerwonym maluchem na Złotych Łanach opiekuje się bielski oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu. Pierwsze zebrane nakrętki już trafiły do potrzebujących podopiecznych tej organizacji. Żółty maluch na osiedlu Karpackim jest doglądany przez Fundację Serce dla Maluszka.

Warto dodać, że miasto nie ponosi kosztów produkcji maluchów. Ich sponsorem jest firma SUEZ.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.