bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 lutego 2021
  • wyświetleń: 477

Wybór fotografa ślubnego - porady w zakresie ślubnych zdjęć

Materiał partnera:

Już niedługo obostrzenia z powodu pandemii się skończą. To oznacza większą wolność w zakresie organizacji ślubów i wesel. Państwo młodzi staną przed wyborem fotografa na ślub. W artykule podpowiemy na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru fotografa ślubnego.

Wybór fotografa ślubnego - porady w zakresie ślubnych zdjęć


Dlaczego wybór fotografa ślubnego jest ważny?Wybór fotografa na ślub to jedno z trudniejszych zadań podczas organizacji przyjęcia weselnego. Po zakończeniu uroczystości weselnej mona się przekonać, czy wybór był właściwy. To nie zespół muzyczny czy konferansjer którzy mają przygotowany wcześniej scenariusz. To też nie catering, po którym spodziewamy się przygotowania wyszukanych potraw na przyjęcie weselne. Fotograf ślubny i jego praca uzależniona jest od wielu czynników, które wpływają na ostateczny efekt fotografii ślubnej.

1. Jak znaleźć dobrego fotografa ślubnego?Podstawowa zasada: ogląda zdjęcia i uważnie słuchaj znajomych. Opinie par to najlepsza rekomendacja i reklama dla fotografa ślubnego. Nie patrzcie na polecenia z wpisów na portalach ślubnych, zazwyczaj są to reklamy samych zainteresowanych i nie są one do końca zgodne z prawdą. Dobry sposób to odwiedzenie strony internetowej fotografa ślubnego i przeglądnięcie jego portfolio. Zwróćcie uwagę na fotoreportaże i relacje ze ślubów a nie na tylko i wyłącznie pojedyncze zdjęcia. Dzięki temu możecie mieć o wiele szersze spektrum do wyrobienia własnej opinii.

2. Usługi fotografów ślubnych i ich cenyBudżet na ślub to bardzo ważny temat dla każdej przyszłej pary młodej. Dlatego też często o wyborze fotografa decyduje jego cennik. Rozpiętość cenowa bywa zróżnicowana a usługi niektórych fotografów ślubnych mogą być kilkukrotnie większe niż innych. Niższy koszt usługi fotografii ślubnej przeważnie cechuje fotografów, którzy nie mają dużego doświadczenia. Fotograf, który przetarł już szlaki i ma wysokie poczucie estetyki to prawdziwy skarb. Należy wiedzieć, że niekiedy to co wczoraj widziane było jako unikalne i nowatorskie, dzisiaj kopiuje mnóstwo fotografów. Warto więc inwestować w dobre oko, które nie ulega modzie i trendom a potrafi dostrzec to, co warto wyeksponować - emocje i uczucia.

Warto też sprawdzić czy dany fotograf ślubny ma w ofercie dodatki takie jak projektowanie albumu ślubnego, dodatkowe zdjęcia typu plener ślubny a może w pakiecie otrzymuje się również sesję narzeczeńską? Dopytaj fotografa ślubnego, ile zdjęć obrobionych oddaje i czy do materiału klient otrzyma galerię internetową, czyli doskonałe narzędzie, które pozwali na wysyłać mailem do gości link ze zdjęciami z uroczystości. Oszczędza to czas marnowany na odpowiedzi na pytania: Kiedy podeślecie zdjęcia ze ślubu?

Różnica cenowa usług wynika czasem też z zaplecza technicznego - dobrzy fotografowie ślubni posiadają często drogi sprzęt oraz zapasowe aparaty na wypadek awarii, aby ich kliencie czuli się bezpiecznie.

Wybór fotografa ślubnego - porady w zakresie ślubnych zdjęć


3. Umowa na wykonanie usług - ślubna fotografiaBardzo ważna rzecz to konkretna i czytelna umowa, która odpowiada dokładnie na pytania - kto i kiedy wykonuje usługę? Jaka jest jego odpowiedzialność z powodu niewykonanej umowy? Czy fotograf ślubny pobiera zaliczki finansowe oraz co się dzieje, gdy ślub się nie odbędzie? Fotograf ślubny przeważnie pobiera zadatek przy podpisaniu umowy i rezerwacji swojego terminu. Jest to swoiste zabezpieczenie dla fotografa, który rezerwując dany termin odmawia swoich usług innym. którzy o ten termin mogą się ubiegać. Jeśli odmówicie usług na krótko przed planowaną datą, fotograf ślubny nie ma praktycznie szans na znalezienie zastępstwa.

4. Kiedy szukać fotografa ślubnego?Ciężko określić, kiedy dokładnie powinno się rozpocząć poszukiwania fotografa ślubnego. Jednak trzeba wiedzieć, że jeśli fotograf jest dobry w swoim fachu, to na pewno ma zajęty grafik. Często taki fotograf ślubny zaczynając sezon ślubny ma już zajęte terminy na dwa lata do przodu. Dlatego jeśli data ślubu została ustalona, dobrze jest powoli zacząć poszukiwania fotografa.

Treść powstała we współpracy z FreyaLove Photo - Fotograf Ślubny Warszawa

Więcej informacji na temat zdjęć ślubnych znajdziecie na www.freyalovephoto.pl