bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 lutego 2021
  • wyświetleń: 2790

[FOTO] Beskidy: Ćwiczenia taktyczne plutonu rozpoznawczego 18BPD

Od 15 do 17 lutego w rejonie Beskidów odbyło się szkolenie taktyczne plutonu rozpoznawczego 18 bielskiego batalionu powietrznodesantowego, poprzedzone planowaniem i przygotowaniem do działania w specyficznym środowisku walki.

Beskidy: Ćwiczenia taktycznie plutonu rozpoznawczego 18BPD - 17.02.2021 · fot. kpr. Adam Stasiełowicz


Podczas zajęć w górach zadaniem plutonu była obserwacja wyznaczonego obszaru oddalonego kilkanaście kilometrów od miejsca rozpoczęcia ćwiczenia. Po dotarciu do wyznaczonego rejonu, żołnierze prowadzili długotrwałą obserwację wykorzystując przyrządy optoelektroniczne.

- Ważnym elementem całego ćwiczenia była również umiejętność przetrwania w ekstremalnych warunkach zimowych nie przerywając obserwacji i pozostając niezauważonym. Po wykonaniu zasadniczego zadania żołnierze przemieścili się w ustalone miejsce podebrania, gdzie zakończono szkolenie - informuje sierż. Jacek Wojtaś z bielskiej jednostki.

mp / bielsko.info, źródło: 18 batalion powietrznodesantowy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.