bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 lutego 2021
  • wyświetleń: 2554

Radni podjęli apel ws. ratowania pediatryka - ale nie bez kontrowersji

Nie wszyscy radni Bielska-Białej poparli apel skierowany do rządu ws. trudnej sytuacji Szpitala Pediatrycznego, w jakim się znalazł po tym, jak zapowiedziano zmiany w finansowaniu placówki. Pojawiły się argumenty, iż pismo jest napisane chaotycznie i ma wydźwięk polityczny.

Będzie specjalna uchwała Rady Miejskiej ws. Szpitala Pediatrycznego
Radni podjęli apel ws. ratowania pediatryka - ale nie bez kontrowersji · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Bielscy rajcy dyskutowali nad podjęciem "Uchwały w sprawie przyjęcia apelu wyrażającego obawy wobec planowanej przez Rząd zmiany w finansowaniu niektórych placówek ochrony zdrowia, skutkującej groźbą likwidacji Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej". Chodzi o temat zmian w finansowaniu szpitali pediatrycznych. W tej sprawie rajcy napisali apel, o ktorym pisaliśmy w tym artykule.

Nie wszyscy spośród członków rady wyrazili swoje poparcie dla tej inicjatywy. - Jestem przekonany, że nikt nie jest zainteresowany przerywaniem bytu szpitala, który leczy najmniejszych mieszkańców. Szpital ten jest wielką wartością samą w sobie. Uchwała jednak ma charakter konfrontacyjny, bo wyraża sprzeciw wobec faktów, których nie ma i nie nastąpią w przyszłości. Projekt został przygotowany bez konsultacji merytorycznych. Jest wewnętrznie sprzeczny: pierwsze zdanie mówi o planowanych zmianach a ostatnie wyraża oczekiwanie, by wycofać wprowadzone zmiany. W dokumencie tym panuje chaos - zauważył Konrad Łoś.

Z kolei Andrzej Gacek zwrócił uwagę na polityczny charakter apelu. - To wykorzystywanie małych pacjentów do walki politycznej. Los szpitali nie jest zagrożony - podkreślił. - Zdrowie dzieci nie jest polityczne. Czy zawsze trzeba patrzeć na życie poprzez politykę? Nikogo nie atakujemy, rozmawiamy merytorycznie - odbił piłeczkę Maksymilian Pryga.

Ostatecznie za przyjęciem apelu głosowało 14 radnych, 7 było przeciwko a 1 się wstrzymał.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.