bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 21 lutego 2021
  • wyświetleń: 1212

Czworonogi z "KOTełkowej drużyny" z prezentami od Ratusza

Chodzą własnymi drogami, zazwyczaj są indywidualistami, a o ich przyjaźń i uznanie należy systematycznie zabiegać, potrafią być złośliwe, ale również kochane i oddane. Mowa oczywiście o kotach. 17 lutego przypadał międzynarodowy dzień tych zwierząt.

Czworonogi z "KOTełkowej drużyny" z prezentami od Ratusza
Czworonogi z "KOTełkowej drużyny" z prezentami od Ratusza · fot. UM Bielsko-Biała


Międzynarodowy Dzień Kota jest obchodzony w Polsce od 2006 roku - w celu podkreślenia znaczenia kotów w życiu człowieka, niesiania pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienia ludzi na często trudny koci los.

Jedną z organizacji niosących pomoc kotom w Bielsku-Białej jest Stowarzyszenie KOTełkowa Drużyna. To organizacja zrzeszająca grupę osób, którym nie jest obojętny los pokrzywdzonych zwierząt. Ich celem jest pomoc przede wszystkim kotom - bezdomnym, wolno żyjącym oraz schroniskowym. Pomagają również zwierzętom pozostającym czyjąś własnością, lecz traktowanym w sposób niehumanitarny. Dzięki wsparciu ludzi wrażliwych na potrzeby zwierząt, dokarmiają koty, leczą je, sterylizują, przeprowadzają adopcje do nowych domów czy pomagają w poprawie warunków bytowych kotów wolno żyjących.

- Koty to niesamowite zwierzęta - kochają ludzi, a ludzie kochają koty - mówi prezes KOTełkowej Drużyny Iwona Gorzkowska. - Z okazji tego dnia jeszcze bardziej powinniśmy je kochać i przytulać - to lubią najbardziej - dodaje prezeska.

W Międzynarodowym Dniu Kota siedzibę KOTełkowej Drużyny i przybywające tam 20 kotów odwiedzili zastępca prezydenta miasta Adam Ruśniak i naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Wiesław Maj. Czworonogi otrzymały smaczne prezenty.

Wizyta w kocim azylu była okazją do rozmowy o tych zwierzętach. Pers o imieniu Lily mieszka od dwóch lat w domu państwa Ruśniaków. - Kotka pojawiła się u nas na prośbę moich trzech córek. Lily jest indywidualistką, kotką wybitnie domową i wielką radością dzieci - mówi Adam Ruśniak. - O prezent z okazji święta zadbają moje córki. Na pewno kotka będzie dokładnie wyszczotkowana i dostanie przysmaki - dodaje.

Działania KOTełkowej Drużyny wspomóc może każdy. W jaki sposób? - Najbardziej potrzebna jest pomoc finansowa. W ubiegłym roku na samo leczenie kotów wydaliśmy 160.000 zł - mówi Gorzkowska. - Jedyna pomoc, jaką mamy, pochodzi od ludzi, którzy wpłacają datki na nasze konto; dzięki temu możemy leczyć koty i szukać im domu - dodała prezes.

Koty przybywające w KOTełkowie można adoptować. Szczegóły są na Facebooku stowarzyszenia pod adresem www.facebook.com/kotelkowadruzyna, gdzie m.in. znajduje się zbiorczy album zdjęć czworonogów przybywających obecnie pod opieką stowarzyszenia. Stowarzyszenie ma również swoją stronę internetową pod adresem www.kotelkowadruzyna.pl/.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.