bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 lutego 2021
  • wyświetleń: 400

Praca zdalna w IT

Materiał partnera:

IT to sektor, który z dnia na dzień rozwija się coraz bardziej. Wielu specjalistów decyduje się na pracę jako wolny strzelec. Takie rozwiązanie gwarantuje niezależność i samodzielne dobieranie zleceń. W wyniku pandemii sporo firm przeszło na pracę zdalną, w tym te specjalizujące się w IT. Jak wygląda praca z domu?

Praca zdalna w IT


Zalety pracy zdalnej w branży ITPraca zdalna w IT ma wiele zalet. Dzięki niej możesz pracować z każdego miejsca na ziemi. Umożliwia to aplikowanie na oferty firm zagranicznych bez konieczności wyjazdu. Takie rozwiązanie pozwala rozwinąć skrzydła i wiąże się z większymi zarobkami. Jednocześnie nie trzeba zmieniać miejsca zamieszkania i przeorganizowywać życia swojego czy całej rodziny.

Praca w biurze nie zawsze odpowiada oczekiwaniom pracownika, przyzwyczajenia często utrudniają pracę, dlatego tak wiele osób decyduje się na pracę online. Jako przedsiębiorca możesz skorzystać z usług biura wirtualnego (https://www.ale-biuro.pl/), które umożliwia uzyskanie numeru telefonu dedykowanego firmie, z przekierowaniem na prywatny numer. Dzięki temu uzyskasz służbowy numer do kontaktu z każdym klientem.

Praca zdalna gwarantuje swobodę, która jest zarówno zaletą, jak i wyzwaniem. Najważniejsze jest dokładne określenie czasu pracy tak, byś mógł wykonać swoje zdania. To, że pracujesz z domu nie oznacza, że masz przez 12h dziennie pracować na zleceniem. Jako freelancer masz możliwość pracy wedle własnych upodobań. Z kolei pracując zdalnie na etacie powinieneś dopasować się do godzin narzuconych w umowie.

Trudności i korzyściWadą pracy z domu jest brak kontaktu z ludźmi, co w przypadku ekstrawertyków może utrudniać pracę. Oczywiście, odpowiednie narzędzia umożliwiają kontakt z resztą zespołu, ale nie zawsze zastępuje to bezpośredni kontakt. Łatwiej komunikować się face to face, ale dobrze dobrany komunikator i otwartość pracowników sprawiają, że nawet pracując zdalnie można bez problemu wykonywać swoje zadania. Dla wielu osób, które pracują zdalnie problemem staje się wrażenie, że z niej praktycznie nie wychodzą. Warto stworzyć w domu miejsce, z którego będziesz pracował - może to być osobny pokój lub biurko czy stół. Pracując w branży IT warto zainwestować w wygodny fotel czy krzesło, bo przed monitorem będziesz spędzać długie godziny. Jeżeli chcesz stać się niezależnym twórcą i pozostać anonimowy, postaw na usługi biura wirtualnego (https://www.jerozolimskie89.eu/).

Dzięki takiemu rozwiązaniu zarejestrujesz działalność pod prestiżowym adresem. W razie konieczności - spotkania z zespołem czy rekrutacji, możesz wynająć salę konferencyjną w atrakcyjnej cenie. Dodatkowo oszczędzasz pieniądze, które można przeznaczyć na rozwój firmy.