bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2012
  • wyświetleń: 3432

PKS obniża ceny za przejazd

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj

Bielski PKS obniża ceny. Taniej będziemy jeździć od września.
Bilety jednorazowe, w zależności od długości trasy będą tańsze o 1- 1,5 zł.

Obecnie za przejazd z Bielska-Białej do Rybarzowic płacimy 5 zł, od września zapłacimy 4 zł. Jeśli będziemy chcieli dojechać do Szczyrku na Salmopol, od września zamiast 6 zł zapłacimy za bilet 5 zł.

Większe obniżki przygotowane zostaną dla osób korzystających z biletów miesięcznych. Np. bilet w przedziale 10-15 km będzie kosztował 1,88 zł przeliczając koszt takiego biletu na ilość 50. przejazdów.

Właścicielem akcji bielskiego PKS jest powiat bielski. Akcje przekazał samorządowi 3 lata temu minister skarbu. W zeszłym roku starostwo bielskie zakupiło za unijne pieniądze 35 nowych ekologicznych autobusów, przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych.

Nie jest tajemnicą, że przedsiębiorstwo przewozowe przynosi straty. Skąd więc decyzja o obniżce cen biletów? Stanisław Pięta potwierdza, że przychody zakładu nie pokrywają w pełni wydatków. Przypomina jednocześnie, że bielski PKS to przewoźnik samorządowy, realizujący transport publiczny.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.