bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 9 lutego 2021
  • wyświetleń: 1496

Mobilna kamera popilnuje porządku w parku przy Zdrojowej

Jest szansa, by w parku przy ulicy Zdrojowej było bezpieczniej. Miejsce to upodobali sobie wandale i chuligani. Lekiem na spożywanie tam alkoholu i niszczenie mienia ma być mobilna kamera, która prawdopodobnie będzie monitorowała ten rejon Bielska-Białej.

kamera mobilna
Mobilna kamera popilnuje porządku w parku przy Zdrojowej · fot. Straż Miejska w Bielsku-Białej


Wracamy do tematu aktów wandalizmu, które mają miejsce od wielu tygodni w parku przy ulicy Zdrojowej w Bielsku-Białej. O niebezpiecznych sytuacjach, do których tam dochodzi, pisaliśmy niejednokrotnie, choćby pod koniec stycznia, kiedy to ponownie doszło m.in. do zniszczenia ogrodzenia. W tej sprawie interweniował - po raz kolejny - radny Roman Matyja.

- W związku z informacjami od mieszkańców naszego miasta ponownie zwracam się do prezydenta z wnioskiem o podjęcie przez służby miejskie działań mających na celu naprawienie szkód i posprzątanie parku przy ulicy Zdrojowej, oraz o jak najszybsze objęcie tego miejsca monitoringiem miejskim, żeby uniknąć takich zdarzeń w przyszłości - napisał w swej interpelacji przedstawiciel bielszczan.

Jak czytamy w odpowiedzi Adama Ruśniaka, zastępcy prezydenta Bielska-Białej, dewastacja ogrodzenia została niezwłocznie zgłoszona na Komendę Miejską Policji. - Tego samego dnia rozpoczęto postępowanie zmierzające do zlecenia naprawy zniszczonego płotka. Ogrodzenie zostanie naprawione do 15 lutego - poinformował wiceprezydent.

Jak przyznał Ruśniak, we wspomnianym parku często przebywają osoby spożywające alkohol i inne używki i z tego względu Wydział Gospodarki Miejskiej ponownie wystąpił do strażników miejskich o montaż monitoringu oraz zwiększenie patroli w tym rejonie, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych.

Od Grzegorza Gładysza, komendanta straży miejskiej w Bielsku-Białej dowiedzieliśmy się, że park na Zdrojowej będzie najprawdopodobniej pilnowany przez mobilną kamerę. Urządzenie takie bowiem trafiło w ręce strażników na początku lutego. Obecnie jest testowane.

- Wraz z policją będziemy typowali miejsca, w których taka kamera będzie ustawiana. Najprawdopodobniej na liście znajdzie się i park przy Zdrojowej - powiedział szef bielskich strażników.

Przenośny punkt monitoringu - tak profesjonalnie nazywa się kamera - to nowoczesny system połączony ze stanowiskiem kierowania, skąd informacje o łamaniu prawa kierowane są bezpośrednio do patroli. Operatorzy kamer zwrócą szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób obecnych w zasięgu kamery - uwagę między innymi na wszelkie zdarzenia o charakterze przestępczym lub chuligańskim, na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, niszczenie mienia czy też na kierujących niestosujących się do przepisów ruchu drogowego.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.