bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 8 lutego 2021
 • wyświetleń: 664

Pozycjonowanie stron w Google - co oznacza, od czego zależy pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarkach?

Materiał partnera:

Pozycjonowanie strony internetowej i uzyskanie satysfakcjonującego wyniku, jakim jest TOP 10 w wyszukiwarce Google, jest jak wspinaczka na Mount Everest - to długa i kręta droga zakończona atakiem na szczyt. Aby móc się cieszyć z takiego osiągnięcia, potrzebna będzie duża dawka cierpliwości. SEO z ang. search engine optimization to długofalowy proces, wymagający doświadczenia i wdrożenia odpowiednich technik. Czym jest SEO i na czym polega pozycjonowanie stron w Google? Na jakie składowe tego procesu należy zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi na te pytania stanowią podstawy pozycjonowania stron.

Co to pozycjonowanie stron?Po wpisaniu w wyszukiwarkę Google dowolnej frazy, udostępniany jest wynik w postaci listy serwisów, które najprecyzyjniej odpowiadają zapytaniu. Istnieją dwa rodzaje wyników w wyszukiwarkach internetowych:
 • naturalne (organiczne) - na których wpływ ma pozycjonowanie strony www;
 • płatne (reklama Google Ads, linki sponsorowane) - wyświetlające się nad organicznymi.


Na dobre - skuteczne pozycjonowanie stron w Google (SEO - Search Engine Optimization) wpływa szereg procesów, których efektem ma być uzyskanie możliwie najwyższych pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwarek internetowych (SERP - Search Engine Results Page).

Od czego zależy SEO - pozycjonowanie strony w wyszukiwarce?Skuteczne pozycjonowanie stron zależy od ponad 200 czynników, odpowiadających za ranking serwisów. Aby Twoja strona www znalazła swoje miejsce w TOP 10, musi zostać zoptymalizowana pod kątem tych czynników, do których należą między innymi:
 • meta title - tytuł strony wstawiany w sekcji head kodu strony. Głównym jego zadaniem jest informowanie użytkownika i wyszukiwarki o tematyce strony;
 • meta description - jest to krótki opis strony zawierający się w ok 160 znakach. Ma za zadanie informować, co użytkownik znajdzie na interesującej go stronie www i jednocześnie zachęcić go do wejścia witrynę. Meta description wyświetla się pod meta title - razem tworzą nierozerwalny duet;
 • merytoryczne i unikalne teksty (content) - treści, które występują na stronach internetowych to pożywienie dla robotów oraz źródło informacji dla użytkowników. Na optymalizację contentu wpływ mają następujące czynniki: jakość, unikalność, merytoryka, długość, przejrzystość, słowa kluczowe (keywords), czytelna struktura podzielona na nagłówki (H1,H2…H6), CTA (call to action, będące zachętą dla użytkownika do skorzystania z oferty produktów lub usług), oraz odpowiednie zaprojektowanie tekstu pod względem hierarchii informacji w nim zawartych;
 • dostosowanie witryny do urządzeń mobilnych - wszyscy korzystamy ze smartfonów. Responsywność to ważny czynnik decydujący o tym, czy użytkownik zostanie na dłużej w serwisie internetowym;
 • czas, jaki potrzebuje Twoja strona www, aby się załadowała - szybki dostęp do zasobów Internetu to zaleta małych urządzeń. Zadbaj o to, by Twoja witryna wyświetlała się ekspresowo;
 • intuicyjność serwisu internetowego - Twój potencjalny klient nie może błądzić po stronie www jak po labiryncie. Niech menu będzie jak otwarta księga, do której każdy ma dostęp;
 • ilustracje i wideo - pamiętaj o estetyce strony pod względem kolorów, ich ilości i nasyceniu. Przyda się również miła dla oka grafika, która zapadnie w pamięć użytkownika.


W jakich obszarach odbywa się pozycjonowanie strony www w Google?Dzięki powyższemu zestawieniu klaruje się podział obszarów, na których skupia się najlepsze pozycjonowanie stron w wyszukiwarce Google. Należy mieć świadomość, że działania pozycjonerskie oscylują zarówno w obrębie strony internetowej, jak i poza nią.

SEO on-site (on-page) to szereg działań mających na celu optymalizację kodu źródłowego witryny, treści samej strony www, oraz wszystkich działań związanych z content marketingiem (realizowanych w obrębie strony www) - o którym wspomnieliśmy przy okazji omawiania czynników wpływających na pozycję strony internetowej w wyszukiwarkach. Zatem działania on-site (on-page) będą dotyczyć takich aspektów jak np.:
 • swobodnego dostępu do strony www dla robotów (crawlerów), które ją przeskanują i umieszczą w indeksach wyszukiwarek;
 • struktury strony www pod względem jej właściwego rozplanowania;
 • contentu - unikalnych i wartościowych tekstów nasyconych frazami;
 • kodu HTML - optymalizacji kodu źródłowego, który będzie odpowiadał za poprawny wygląd serwisu.


SEO off-site (off-page) to działania, które należy wykonać już poza strukturą witryny. Są to:
 • publikacja linków (link building);
 • content realizowany poza serwisem www;
 • wszystkie te działania, które będą miały wpływ na autorytet witryny.


Powyższy podział to duże uproszczenie działań związanych z optymalizacją stron w Google. W rzeczywistości jest to bardziej złożony proces, który obejmuje audyt (czyli badanie kondycji serwisów www), analitykę internetową (w ramach której wykorzystuje się między innymi narzędzia takie jak Google Analytics czy Google Search Console) oraz umiejętności i doświadczenie pozycjonera.

Agencja SEO - pozycjonowanie stron internetowych w GoogleCo znaczy pozycjonowanie stron www i jak się do niego przygotować? Pozycjonowanie to długofalowy proces, który wymaga specjalistycznej wiedzy obejmującej techniczne działania z zakresu optymalizacji witryn, skrojonych pod roboty Google treści czy zdobywaniu wartościowych linków przychodzących. Wykonanie wszystkich tych czynności to wyzwanie, któremu ciężko podołać. Bez wystarczającej wiedzy, odpowiednich narzędzi, przygotowania, doświadczenia oraz znajomości aktualnych trendów, cały proces może zakończyć się inaczej niż byśmy tego sobie życzyli. Aby w pełni wykorzystać potencjał SEO i SEM, warto przekazać to zadanie w ręce specjalistów, których praca przyniosła korzyści wielu zadowolonym firmom.

SEMPIRE to firma zajmująca się reklamą w Internecie, na działania której składa się zespół specjalistów wyposażonych w narzędzia oraz techniki pozwalające na kompleksową promocję przedsiębiorstw w sieci. Dla Ciebie i Twojego biznesu znajdizesz szeroki wachlarz możliwości, które daje m.in skuteczne pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarce Google.

Skontaktuj się z SEMPIRE i skorzystaj z darmowej analizy SEO. Zadbaj o swój biznes i pozwól działać specjalistom, którzy wiedzą, czym jest pozycjonowanie stron!

Szczegóły znajdziesz pod adresem:

https://www.sempire.pl/pozycjonowanie-stron.html

-------------------------------------------

Agencja SEM / SEO SEMPIRE

E-mail: kontakt@sempire.pl

Telefon: 61 333 22 11

sempire.pl