bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 6 lutego 2021
  • 7 lutego 2021
  • wyświetleń: 10407

[FOTO] Tak w Beskidach szkolą się żołnierze bielskiego batalionu

Ostatnie dni były dla nowo wcielonych żołnierzy 18. batalionu powietrznodesantowego w Bielsku-Białej bardzo emocjonujące. A to z powodu jednego z obowiązkowych szkoleń dla żołnierzy wojsk powietrznodesantowych.

Tak w Beskidach szkolą się żołnierze bielskiego batalionu - 31.01.2021 · fot. st. szer. Bartosz Szlauer


Szkolenie narciarskie, bo o nim mowa, oprócz skoków spadochronowych jest najbardziej wyczekiwanym przez żołnierzy przedsięwzięciem w roku szkoleniowym. Korzystając z bliskości gór Podbeskidzia, profesjonalnego sprzętu narciarskiego 18bpd oraz dużego doświadczenia wojskowych instruktorów narciarstwa, w ramach nauki jazdy na nartach zostało przeprowadzone szkolenie narciarskie - poziom podstawowy dla żołnierzy rozpoczynających swoją przygodę z desantem i nartami.

Aura na Skrzycznem przygotowała dla narciarzy świetne warunki do jazdy. Pomimo obostrzeń w ramach szkolenia, mogli oni skorzystać z profesjonalnej infrastruktury w postaci stoków narciarskich. Dla początkujących narciarzy, instruktorzy wybrali stok o takim poziomie trudności, aby mogli oni bezpiecznie ćwiczyć.

- Żołnierze wykazywali się ogromnym zaangażowaniem i bardzo szybko przyswajali podstawowe techniki narciarskie. Ostatniego dnia szkolenia, było widać wielką różnicę w umiejętnościach narciarskich żołnierzy, którzy parę dni wcześniej pierwszy raz mieli narty na nogach. Zauważalne było, że pomimo wielkiego wysiłku i intensywności nauki, szkolenie wprawiało żołnierzy w świetny nastrój i zgodnie twierdzili, iż koniec szkolenia to początek ekscytującej przygody z nartami - informuje ppor. Paweł Kamiński z bielskiej jednostki wojskowej.

mp / bielsko.info, źródło: 18 batalion powietrznodesantowy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.