bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 lutego 2021
  • wyświetleń: 3322

[FOTO] Bielscy żołnierze rozpoczęli misję w ramach KFOR w Kosowie

W czwartek, 28 stycznia na lotnisku w Prisztinie wylądowała pierwsza grupa żołnierzy skierowanych do realizacji zadań mandatowych w ramach XLIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie (PKW KFOR). Trzon XLIII zmiany stanowią żołnierze 18 batalionu powietrznodesantowego.

Bielscy żołnierze rozpoczęli misję w ramach KFOR w Kosowie - 28.01.2021 · fot. Anita Skowron / 18. batalion powietrznodesantowy w Bielsku-Białej


Choć w misji biorą udział żołnierze z wielu polskich jednostek to właśnie bielscy spadochroniarze zajmują większość stanowisk. - W ramach działalności operacyjnej PKW KFOR realizuje zadania polegające na monitorowaniu przestrzegania porozumień i traktatów międzynarodowych. Główny wysiłek PKW skupiony jest na przeciwdziałaniu zorganizowanej przestępczości, przemytowi, korupcji oraz na wspieraniu władz lokalnych i organów porządkowych w utrzymywaniu porządku i bezpieczeństwa - informuje kpt. Anita Skowron z 18. batalionu powietrznodesantowego w Bielsku-Białej.

W najbliższym czasie do obecnych już w Kosowie żołnierzy dołączą pozostali, którzy przyjmą obowiązki od poprzedników. - To będzie wyjątkowa misja. W warunkach pandemii planowanie oraz realizacja zadań różni się od tych prowadzonych dotychczas. Przed żołnierzami kilka miesięcy z dala od domów i rodzin. Do specyficznych warunków służby wszyscy przygotowywali się realizując szkolenie przez cały - 2020 rok, a osiągnięcie gotowości zostało potwierdzone przez przełożonych nadaniem certyfikatu upoważniającego do wykonywania zadań poza granicami kraju w ramach XLIII zmiany PKW KFOR - dodaje Skowron.

mp / bielsko.info, źródło: 18 batalion powietrznodesantowy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.