Wiadomości

  • 31 stycznia 2021
  • 1 lutego 2021
  • wyświetleń: 9906

[FOTO] Bielszczanie znów byli hojni! Przekazali WOŚP 487 tys. zł

Przez całą niedzielę wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bielsku-Białej zbierali pieniądze w ramach "Finału z głową". Bielszczanie znów pokazali, że potrafią dzielić się dobrem - przekazali fundacji Jurka Owsiaka aż 487 tysięcy złotych!

29. finał WOŚP. Bielscy wolontariusze w akcji! - 31.01.2021 · fot. bielsko.info


Bielskie sztaby WOŚP rozpoczęły swoją pracę już przed godziną 6.00. W największym bielskim sztabie, zorganizowanym przez Grupę Ratownictwa PCK Bielsko-Biała, przygotowania do 29. finału WOŚP trwały już od kilku tygodni.

- Nie był to łatwy finał, ale wszyscy spisali się na medal. Wisienką na torcie niech będzie wysoki wynik w eSkarbonce- informuje Sztab WOŚP Grupa Ratownictwa PCK.

Tylko w internetowej zbiórce pieniędzy Grupa Ratownictwa PCK zebrała prawie 59 tys. złotych. Jak podano dzisiaj przed południem, wynik zbiórki 29. finału WOŚP w Bielsku-Białej to 487 tysięcy złotych. W ubiegłym roku wszystkie sztaby orkiestry na terenie naszego miasta zebrały łącznie 735 tysięcy złotych.

29. finał WOŚP. Bielscy wolontariusze w akcji! - 31.01.2021
29. finał WOŚP. Bielscy wolontariusze w akcji! - 31.01.2021 · fot. bielsko.info


Orkiestra ciągle gra w internecie. Hitem bielskich licytacji jest kolacja z prezydentem miasta Jarosławem Klimaszewskim. Aktualna cena kolacji wynosi 9999 zł. Aukcja kończy się w czwartek 4 lutego.

"Finał z głową" - tak brzmi hasło przewodnie tegorocznej zbiórki. Tym razem WOŚP skupiło się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Był to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

29. finał WOŚP. Bielscy wolontariusze w akcji! - 31.01.2021
MZK gra razem z WOŚP - 31.01.2021 · fot. bielsko.info


W 2021 roku Fundacja WOŚP zbierała pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.:
zestawy endoskopów laryngologicznych, endoskopy giętkie, zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych, egzoskopy, lasery diodowe, nawigacje optyczne otolaryngologiczne, koblatory do operacji migdałków, aparaty USG i RTG, kardiomonitory, lampy czołowe, lampy operacyjne, polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego.

- Te nowoczesne i bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów - mówi Tomasz Grochowski, Centrum Zdrowia Dziecka.

Ariel Brończyk, mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.