Wiadomości

  • 30 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2682

Poprawią parking „Pod Dębowcem” gdy pogoda na to pozwoli

Będzie można bezpieczniej parkować przy Campingu „Pod Dębowcem”. Poprawić się ma także tamtejsza infrastruktura turystyczno-rekreacyjna. Na to pierwsze muszą jednak pozwolić warunki atmosferyczne, a o to drugie - jak zapewniają władze Bielska-Białej - ma zadbać nowy dzierżawca terenu.

Wracamy do tematu złego stanu parkingu przy Campingu „Pod Dębowcem”, na co skarżyli się mieszkańcy Bielska-Białej. W tej sprawie interweniował u władz miasta radny Roman Matyja, który przypomniał, że spółka ZIAD jest właścicielem tego gruntu. Poinformował, że znajdujący się opodal parking został wydzierżawiony przez nowy podmiot gospodarczy. Dlatego skierował do prezydenta Bielska-Białej pytania, co do przyszłości tego miejsca.

- Przy okazji chcę poinformować, że zwrócili się do mnie mieszkańcy z zapytaniem, dlaczego muszą płacić 15 złotych za parking bez względu na ilość godzin pozostawienia pojazdu na tym miejscu. Oddzielnym tematem jest stan nawierzchni parkingu. Samochody pozostawia się w błocie, a ścieżki, po których dochodzi się do tego miejsca, są w tragicznym stanie. W okresie ferii miejsce to odwiedzały setki osób i słyszałem z ich ust niezbyt pochlebne opinie - podkreślił Roman Matyja.

W odpowiedzi Piotr Kucia, zastępca prezydenta Bielska-Białej przypomniał, że umowa z dzierżawcą nie została rozwiązana, ale zakończyła się 31 grudnia 2020 roku. Z kolei oferta nowego dzierżawcy "zawiera korzystniejsze dla spółki ZIAD warunki finansowe i obejmuje również plany zainwestowania na przestrzeni kilku lat znacznych środków przeznaczonych na zagospodarowanie i poprawę infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej campingu i parkingu".

Z kolei jeśli chodzi o sam parking, to wiceprezydent stwierdził, że "kierowcy mają również do dyspozycji drugi, tańszy parking na terenie ZIAD oraz bezpłatny parking przy hali BBOSiR”.

- Turyści mają także możliwość skorzystania z komunikacji publicznej - podkreślił Piotr Kucia - Ponadto spółka poinformowała, że gdy warunki pogodowe na to pozwolą, nowy dzierżawca niezwłocznie poprawi stan nawierzchni parkingu znajdującego się obok campingu "Pod Dębowcem".

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.