bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 stycznia 2021
  • wyświetleń: 509

Szczoteczka soniczna - poznaj jej zalety!

Materiał partnera:

Mycie zębów jest jedną z podstawowych czynności, które pomogą Ci zachować zdrowe zęby i maksymalną higienę jamy ustnej. Jednak to, jakiej szczoteczki do zębów użyjesz do tej czynności, może mieć wpływ na jakość czyszczenia - tę widoczną i tę odczuwalną. Czemu warto kupić szczoteczkę soniczną? Jak wypada w porównaniu z innymi?

Szczoteczka soniczna - poznaj jej zalety!


Szczoteczka soniczna, czy manualna?
Średnia liczba ruchów, które wykonuje przeciętny człowiek w trakcie mycia zębów, oscyluje w granicy 500-600. Z kolei, dobra szczoteczka soniczna pracuje, wytwarzając drgania o częstotliwości do nawet 50 000 ruchów na minutę! To własne z takim natężeniem, włókna szczoteczki będą pracować na Twoich zębach! Ten sam czas szczotkowania, przy tak wysokim natężeniu oferuje niewspółmierne korzyści w postaci perfekcyjnie oczyszczonych, wolnych od płytki nazębnej zębów!

Szczoteczka soniczna, czy elektryczna?
Szczoteczki manualne, powoli schodzą na boczny tor. Można śmiało stwierdzić, że obecnie na rynku dominują szczoteczki elektryczne i soniczne, przy czym te drugie zdają się powoli zastępować jeszcze do niedawna  najlepsze szczoteczki elektryczne. Czemu tak się dzieje? Chociaż oba modele z pewnością są o wiele skuteczniejsze od szczoteczek manualnych, nie da się nie zauważyć, że rodzaj ruchów wytwarzanych przez obie szczotki ma duży wpływ na skuteczność czyszczenia.

Zalety szczoteczki sonicznej
Rotacyjne ruchy elektrycznej szczoteczki do zębów - owszem - dobrze oczyszczają Twoje zęby, ale mogą nie być już tak skuteczne w utrzymaniu przestrzeni międzyzębowych w czystości. Nawet najbardziej zaawansowane rotacyjno - pulsacyjne ruchy główki szczoteczki do zębów nie „wymiotą” zanieczyszczeń tak, jak robi to szczoteczka soniczna (np. polecana i rekomendowana przez dentystów, marki Philips).

Przyczyną tego jest zaawansowana technologia wykorzystująca niesłyszalne dla ludzkiego ucha fale dźwiękowe (stąd nazwa - soniczna), które w połączeniu z niesamowicie szybkimi ruchami główki potęgują działanie oczyszczającej piany, która może usuwać osad i kamień nazębny z trudnodostępnych powierzchni. Co więcej - podłużny kształt główki szczoteczki sonicznej zwiększa powierzchnię czyszczenia, a ultradźwięki poprawią również stan dziąseł, pobudzając krążenie. Jednak z uwagi na tę funkcję - ze szczoteczek sonicznych nie powinny korzystać osoby zmagające się z parodontozą.

Finalnie - szczoteczka soniczna jest zdecydowanie bardziej bezpieczna dla szkliwa zębów. Szczoteczki soniczne są polecane przez wszystkich dentystów i aktualnie uchodzą za najlepszy wybór do higieny jamy ustnej dla dzieci i dorosłych!

Jak wybrać najlepszą szczoteczkę soniczną?
Dobrym drogowskazem, który pomoże w wyborze najlepszej szczoteczki sonicznej, jest przede wszystkim liczba ruchów na minutę. Im większa, tym lepiej! Dobrze jest sprawdzić również, czy istnieje możliwość regulowania trybu prędkości i intensywności czyszczenia. Takie opcje są dostępne np. w modelach marki Oral B. Dostępność główek zamiennych również ma znaczenie na decyzję zakupową - im bardziej dostępna i rozpoznawalna marka, tym większe szanse na szybkie znalezienie zamiennych wkładów.

Tym, co determinuje wybór szczotki do zębów, jest jej skuteczność czyszczenia. Biorąc pod uwagę wyłącznie tę funkcję nietrudno nie stwierdzić, że szczoteczki soniczne są najskuteczniejszymi jak dotąd, nowoczesnymi rozwiązaniami, które pomogą Ci utrzymać zęby i dziąsła w doskonałym zdrowiu. Jeśli zależy Ci na naturalnie białych zębach, świeżym oddechu i zdrowych dziąsłach - koniecznie sprawdź, jakie szczoteczki soniczne będą dla Ciebie najlepsze!