bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 stycznia 2021
  • wyświetleń: 368

Wakacje nad Balatonem - dokąd się wybrać, gdzie nocować?

Materiał partnera:

Balaton to idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek a każdego roku w to miejsce przyjeżdża wielu turystów z całego świata. Wybierając się jednak w to miejsce, warto wcześniej zarezerwować sobie nocleg najlepiej w apartamencie lub domu wakacyjnym, ponieważ jest zdecydowanie najlepsza dla nas opcja.

Wakacje nad Balatonem - dokąd się wybrać, gdzie nocować?


Zalety spędzania wakacji w domach i apartamentach wakacyjnychJezioro Balaton każdego roku przyciąga w swoje strony wielu turystów, którzy spragnieni odpoczynku wybierają najczęściej domy oraz apartamenty wakacyjne. Znalezienie odpowiedniego noclegu nie powinno sprawić żadnych problemów a może nam w tym pomóc strona https://www.interhome.pl/wegry/balaton. Dlaczego jednak taka forma spędzania wakacji będzie dla nas najlepsza? Z uwagi na panującą pandemię wybór domu lub apartamentu wakacyjnego to przede wszystkim bezpieczeństwo, ponieważ wówczas nie mamy kontaktu z innymi wczasowiczami. Możemy również liczyć na pełną swobodę oraz niezależność, ponieważ sami o wszystkim decydujemy, nikt nam niczego nie narzuca. Wybierając się na wakacyjny wyjazd nad Balaton najlepiej, jeśli zdecydujemy się na podróż własnym środkiem transportu w szczególności wtedy, gdy podróżujemy z dziećmi, ponieważ możemy wówczas zwiedzać po drodze te miejsca, które najbardziej nas interesują i co równie ważne, nie jesteśmy ograniczeni co do ilości zabranego przez nas bagażu.

Balaton: gdzie warto się wybrać?Balaton to idealne miejsce na wypoczynek w szczególności wtedy, gdy na wakacje z dziećmi decydujemy się pojechać własnym samochodem. Jaki kierunek powinniśmy jednak obrać? Nad jeziorem Balaton znajduje się wiele ciekawych miejscowości, jednak wśród tych najchętniej odwiedzanych możemy wyróżnić Balatonfüred, Balatonkenese, Tihany, Keszthely oraz Siofok. Balatonkenese to niewielkie węgierskie miasto położone nad brzegiem Balatonu, które bardzo chętnie odwiedzane jest przez turystów z uwagi na liczne plaże, szkołę żeglarską, a także ciekawy punkt widokowy na wzgórzu Soos. Balatonfüred to również niezbyt duże miasteczko zlokalizowane na północnym brzegu Balatonu, które stanowi świetną bazę wypadową do położonego kilkadziesiąt kilometrów dalej Budapesztu. W okolicy będącej uzdrowiskiem znajdują się liczne restauracje, przystań, a także plaża, przy której można uprawiać różnego rodzaju sporty wodne. Kolejnym ciekawym miejscem nad Balatonem jest półwysep Tihany z licznymi zabytkami, winnicami, polami lawendy, a także paprykowym królestwem. Wybierając się do Tihany, warto z pewnością zobaczyć zlokalizowane na tamtejszym wzgórzu opactwo benedyktyńskie, z którego możemy podziwiać rozciągające się wokół przepiękne widoki. Nad jeziorem Balaton znajdują się jeszcze dwie warte zobaczenia miejscowości, a mianowicie Keszthely oraz Siofok. Pierwsza miejscowość to typowy wypoczynkowy kurort, w którym znajdują się jednak liczne zabytki takie jak np. wchodzący w skład Muzeum Helikon pałac rodu Festetics. Z kolei lokalna plaża to świetne miejsce na dłuższy wypoczynek, ponieważ w jej pobliżu znajdują się place zabaw, boiska do gry w siatkówkę oraz piłkę wodną, a także liczne punkty gastronomiczne. Jeśli chodzi natomiast o Siofok, to jest to położone na południowym brzegu Balatonu największe węgierskie miasto, którego główną atrakcją są liczne plaże. W Siofok znajduje się również przystań, wzdłuż której rozciąga się promenada przyciągająca w to miejsce każdego roku wielu spragnionych odpoczynku turystów.