Wiadomości

  • 25 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1384

NURD: Policjanci ujawnili ponad 100 wykroczeń w ruchu drogowym

W piątek na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy „niechronieni” nie łamali przepisów kodeksu drogowego.

policja, radiowóz
NURD: Policjanci ujawnili ponad 100 wykroczeń w ruchu drogowym · fot. Oskar Piecuch / bielsko.info


Policjanci zaangażowani do działań ujawnili ponad 100 wykroczeń w ruchu drogowym. Blisko 90 wykroczeń popełnionych zostało przez kierujących pojazdami, przede wszystkim to nieprzepisowe zachowania w rejonie przejść dla pieszych i w stosunku do pieszych. Policjanci na kierujących nałożyli niespełna 70 mandatów karnych, sporządzili 17 wniosków o ukaranie do sądu i pouczyli prawie 20 kierowców. Stróże prawa ukarali także 6 pieszych i pouczyli kolejnych 7. Ich wykroczenia polegały głównie na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle. Policjanci ujawnili jednego kierującego, który wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu.

- Nie ma przyzwolenia na łamanie prawa, kiedy na szali jest ludzkie życie i zdrowie. Sprawcy wykroczeń, kierujący pojazdami, ale także piesi muszą się liczyć, że w uzasadnionych przypadkach będą wobec nich najsurowsze konsekwencje karne - apeluje KMP w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.