bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 24 stycznia 2021
  • 25 stycznia 2021
  • wyświetleń: 4141

Ograniczyli połączenia ze stolicą - to problem dla niektórych bielszczan

Są i tacy mieszkańcy Bielska-Białej, którzy w tygodniu pracują w Warszawie. Ich sytuacja się skomplikowała, bo nie mogą już - jak do tej pory - całych weekendów spędzać u stóp Beskidów. Kolej ograniczyła bowiem połączenia ze stolicą.

- PKP wpierw odwołało w listopadzie 2020 pociąg IC Ondraszek, a w grudniu 2020 pociąg EIP 4500. Dochodzi do paradoksu, że Bielsko-Biała, a tym bardziej cały region, w niedzielę po godz. 08:09 rano nie ma bezpośredniego połączenia z Warszawą, a następny bezpośredni pociąg odjeżdża dopiero następnego dnia (poniedziałek) o 08:09 rano i dojeżdża do Warszawy przed południem - czytamy w mailu skierowanym do redakcji portalu bielsko.info przez jednego z Czytelników.

Jak się okazuje, sytuacja ta stanowi dla wielu osób nie lada kłopot. - Osoby dojeżdżające na tydzień roboczy do pracy do stolicy, nie mają możliwości skorzystania w pełni z weekendu w regionie. Takiej sytuacji nie było nawet w czasie największego "lock-downu" połączonego z zakazem przemieszczania w kwietniu 2020 - stwierdza Czytelnik.

Na poprawę sytuacji jednak póki co najwyraźniej nie ma co liczyć. Jak komentuje Anna Zakrzewska z Biura Prasowego PKP Intercity, „w związku z ograniczoną przepustowością linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice Dziedzice - Pszczyna, wynikającą z prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP PLK, została podjęta decyzja o likwidacji jednej pary pociągów EIP w rozkładzie na sezon 2020/2021".

- Kursowanie pociągu EIC Ondraszek zostało zawieszone w listopadzie 2020 roku, ze względu na spadek liczby podróżnych w czasie epidemii. Decyzje dotyczące kształtu siatki połączeń są podejmowane na podstawie stale prowadzonych analiz frekwencji w pociągach przewoźnika - dodała.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.