Wiadomości

  • 22 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2096

Straż miejska kontynuuje sprawdzanie kominów dronem

Straż Miejska w Bielsku-Białej podejmuje działania mające na celu zapobieganie zjawisku smogu i poprawę jakości powietrza w naszym mieście.

Drony w straży miejskiej sprawdzą, czym ludzie palą w piecach
Drony w straży miejskiej sprawdzą, czym ludzie palą w piecach · fot. UM Bielsko-Biała


20 stycznia funkcjonariusze Referatu Ochrony Środowiska i Profilaktyki SM po raz kolejny prowadzili kontrole z użyciem drona. Urządzenie wykorzystywane do analizy spalin wydobywających się z domowych kominów było można dostrzec na niebie w dzielnicach Straconka i Lipnik.

W trakcie przeprowadzonych działań ujawniono jeden przypadek spalania w piecu centralnego ogrzewania odpadów w postaci płyt meblowych. W wyniku spalania tego typu odpadów emitowane są rakotwórcze dioksyny, których toksyczny wpływ na zdrowie może objawić się np. w postaci chorób nowotworowych.
Na sprawcę nałożona została grzywna poprzez wystawienie mandatu karnego.

Podczas kontroli funkcjonariusze Straży Miejskiej informowali właścicieli nieruchomości o zagrożeniach, jakie ze sobą niesie zjawisko smogu.

W ramach akcji informacyjnej strażnicy przekazali właścicielom kontrolowanych budynków materiały dotyczące programu wymiany starych kotłów węglowych lub pieców węglowych na nowe ekologiczne źródła ciepła, który jest realizowany przez Wydział Ochrony Środowiska i Energii Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała, Straż Miejska Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj