Wiadomości

  • 21 stycznia 2021
  • 24 stycznia 2021
  • wyświetleń: 4136

7 protestów, kilkadziesiąt wykroczeń - podsumowanie strajków kobiet

Bielscy policjanci podsumowali dotychczasowe tzw. strajki kobiet, do których dochodziło m.in. w Bielsku-Białej. Dochodzenia w sprawach popełnionych wykroczeń prowadzą miejscowi funkcjonariusze prewencji i kryminalni.

Szósty dzień protestów w Bielsku-Białej - 28.10.2020
Protesty w Bielsku-Białej w październiku 2020 roku · fot. sid / bielsko.info


Bielski radny Andrzej Gacek wrócił do tematu tzw. Strajków Kobiet, które miały miejsce w Bielsku-Białej pod koniec zeszłego roku. Pisaliśmy o nich m.in. tutaj i tu.

Tym razem przedstawiciel części bielszczan poprosił władze miasta o podanie pełnej informacji na tematy związane z protestami firmowanymi przez Ogólnopolski Strajk Kobiet po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 października 2020 roku.

- Protesty te stanowiły istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa naszego miasta i z pewnością prezydent, starosta bielski, Wspólna Komisja Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Bielska-Białej i Powiatu Bielskiego oraz policja są w posiadaniu informacji na ten temat. Podczas protestów dochodziło do nagminnego łamania prawa o zakazie zgromadzeń w czasie pandemii - stwierdził Andrzej Gacek.

Jak w odpowiedzi poinformował Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej, Wydział Zarządzania Kryzysowego wystąpił do Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej o udzielenie informacji w tej sprawie .

- Bielscy policjanci odnotowali do tej pory siedem protestów firmowanych przez Ogólnopolski Strajk Kobiet podczas których funkcjonariusze ujawnili łącznie 30 wykroczeń. W stosunku do osób, które dopuściły się łamania prawa podczas uczestnictwa w protestach trwają czynności wyjaśniające, które prowadzi Wydział Prewencji oraz Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej - poinformował włodarz miasta.

raz / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj