bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2969

[FOTO] Dziesięciu nowych policjantów w bielskim garnizonie

W szeregi bielskiej policji wstąpili kolejni stróże prawa, którzy z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego. Rotę ślubowania przyjął od nich I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej młodszy inspektor Dariusz Zajda. Już wkrótce młodzi policjanci rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu służyć mieszkańcom naszego regionu.

Dziesięciu nowych policjantów w bielskim garnizonie - 19.01.2021 · fot. KMP Bielsko-Biała


Uroczystość ślubowania nowoprzyjętych funkcjonariuszy z powodu obowiązującego reżimu sanitarnego miała bardziej skromny charakter niż w latach ubiegłych. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej młodszy inspektor Dariusz Zajda przyjął ślubowanie od 10 nowych policjantów. Świadkami ślubowania w ograniczonym zakresie byli przedstawiciele kadry kierowniczej bielskiej komendy. Niestety w uroczystości nie mogły uczestniczyć rodziny i bliscy nowych stróży prawa.

I Zastępca szefa bielskiego garnizonu policji w swoim przemówieniu przywitał w szeregach mundurowych nowo przyjętych policjantów, życząc im sukcesów podczas nauki w szkole policji, a także w późniejszej służbie. Wskazał, jak ważna jest gruntowna znajomość prawa, nauka policyjnego rzemiosła i rozwijanie osobistych umiejętności. Podkreślił, że codzienną służbę powinni pełnić godnie i traktować ją z najwyższą powagą.

Młodszy Inspektor Dariusz Zajda zwrócił szczególną uwagę na to, że policjantem jest się nie tylko podczas pełnienia służby, ale także w czasie wolnym od niej, o czym wszyscy policjanci powinni zawsze pamiętać. W okolicznościowym przemówieniu wskazywał, że policyjna legitymacja jest wyrazem szczególnego zobowiązania wobec społeczeństwa. Życzył powodzenia w łączeniu trudów służby z życiem rodzinnym oraz tego, aby mundur był dla nich oraz ich rodzin zawsze powodem do dumy.

W najbliższym czasie policjanci, którzy złożyli dzisiaj ślubowanie, rozpoczną kilkumiesięczny kurs podstawowy w szkole policyjnej. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych zasilą szeregi bielskiej komendy.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.