bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 15 stycznia 2021
  • 19 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3860

Wapienica: Czekają na remont drogi dojazdowej od... 1989 roku...

Pamięta czasy transformacji ustrojowej w Polsce. Od kilkudziesięciu lat mieszkańcy kilku budynków ulicy Twórczej - bo o niej mowa - nie mogą doprosić się przebudowany zdewastowanej drogi. Napisali w tej sprawie petycje do władz Bielska-Białej. Niestety, nowego dojazdu szybko się nie doczekają.

Droga, ulica, twórcza, remont, dziury
Czekają na remont drogi dojazdowej od... 1989 roku... · fot. Google Street View


W związku z "katastrofalnym stanem ulicy Twórczej", która jest drogą dojazdową do budynków mieszkalnych w Wapienicy, mieszkańcy tychże wystosowali petycję do władz miasta. Jak podkreślają, temat gruntownego remontu nawierzchni tejże drogi jest poruszany co najmniej od... 1989 roku, a więc - jak podkreślają autorzy petycji - od czasu przemian ustrojowych w Polsce. I dodają, że wszelkie apele w tej sprawie do tej pory były ignorowane.

- Obecnie droga znajduje się w fatalnym stanie technicznym, a stan ten z roku na rok ulega pogorszeniu, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa, zdrowia i mienia (samochód, rowerów) uczestników ruchu drogowego - podkreślają bielszczanie. - Droga przypomina swoim wyglądem bardziej miedzę, niż drogę gminna prowadząca do osiedla w mieście - dodają.

Z informacji przekazanej przez bielski Ratusz wynika, że Miejski Zarząd Dróg w kwietniu 2018 roku przystąpił do realizacji projektu "Przebudowa sięgacza ul. Twórczej w Bielsku-Białej". W listopadzie 2019 roku zostało wydane pozwolenie na budowę. Jednak "w w związku z tym, iż droga jest wykonana z płyt betonowych zabiegi utrzymaniowe w latach 2019-2020 ograniczone były jedynie do sporadycznego zasypywania ubytków materiałem kamiennym".

- Obecnie miasto realizuje zadania ujęte w Wieloletniej Prognozie Finansowej, w której przewidziano rozbudowę podstawowego układu komunikacyjnego. Obecnie priorytetowe potrzeby gminy nie obejmują remontu sięgacza ulicy Twórczej - poinformował Przemysław Kamiński.

Jak dodał, przebudowa tej ulicy będzie brana pod uwagę jedynie "po ustabilizowaniu się sytuacji finansowej w kraju i mieście".

O stanowisko w tej sprawie poprosiliśmy przedstawiciela bielskiego ratusza. Jak poinformował portal bielsko.info Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy magistratu, „rady osiedli mają prawo do swoich opinii”.

- W tym konkretnym przypadku pretensje autorów wpisu są jednak nieuzasadnione. Krąg podmiotów oraz sposób informowania w procedurze administracyjnej określają przepisy prawa, a nie oczekiwania poszczególnych osób, w tym rad osiedli. Z tego też powodu w procedurze wydawania decyzji środowiskowej, ze względu na dużą liczbę postępowania informacja na ten temat została podana w formie obwieszczenia. Ewentualne niezadowolenie ze sposobu informowania należy zgłaszać raczej do ustawodawcy, a nie organu jakim jest prezydent miasta - wyjaśnił Ficoń.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.