Wiadomości

  • 17 stycznia 2021
  • 18 stycznia 2021
  • wyświetleń: 6772

[FOTO] Żołnierze z bielskiego 18 bpd zamienili spadochrony na skitury

Żołnierze z bielskiej jednostki, pod kierownictwem dowódcy 18 batalionu powietrznodesantowego, odbyli zajęcia instruktorsko-metodyczne z narciarstwa.

Żołnierze z bielskiego 18 bpd zamienili spadochrony na skitury - 13.01.2020 · fot. Kpt. Łukasz Szczotka


Na zajęcia odbywające się w prawdziwie śnieżnej i zimowej aurze, składały się m.in przygotowanie sprzętu narciarskiego, wyczerpująca rozgrzewka, kilkukilometrowy marsz na skiturach, orientacja topograficzna i inne elementy taktyki, które realizowane są podczas działań w górach w warunkach zimowych.

- Był też czas na małe przyjemności, rozmowy z dowódcą batalionu, a także wspólny regenerujący posiłek na najwyższym szczycie Beskidu Śląskiego - Skrzyczne. Wkrótce dowódca 18 batalionu powietrznodesantowego będzie wykonywał zadania poza granicami państwa, także zajęcia te były ostatnią okazją do wspólnego spędzenia czasu - informuje kpt. Łukasz Szczotka z bielskiej jednostki.

mp / bielsko.info

źródło: 18 batalion powietrznodesantowy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.