bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 stycznia 2021
  • 15 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2765

Jedna z najkrótszych w historii sesja bielskiej Rady Miejskiej za nami

14 stycznia odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Bielska-Białej zwołana na prośbę prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego. Głównym i jedyny punktem obrad był zmiany w uchwale budżetowej miasta na bieżący rok.

Jedna z najkrótszych w historii sesji bielskiej Rady Miejskiej za nami
Jedna z najkrótszych w historii sesji bielskiej Rady Miejskiej za nami · fot. UM Bielsko-Biała


W imieniu prezydenta cel zmiany uchwały budżetowej przedstawił skarbnik miasta. - Obowiązek zwołania tej sesji wyniknął z potrzeby naprawienia zwykłego błędu pisarskiego, który pojawił się przy podejmowaniu uchwały budżetowej. Regionalna Izba Obrachunkowa zobowiązana jest do wydania opinii o możliwości finansowania deficytu. W uchwale wskazuje się źródło finansowania deficytu. W projekcie pierwotnym, który podlegał opinii na etapie obrad zarówno składu orzekającego jak i poszczególnych komisji, nie były wprowadzone autopoprawki - wyjaśniał Dominik Pawiński.

- One zmieniły wielkość wydatków i deficytu oraz rozszerzyły źródła finansowania deficytu o wolne środki. Takowa zmiana znalazła się w załączniku przychody i rozchody. Była szczegółowo opisana w uzasadnieniu do autopoprawki oraz uwzględniona została w załączniku nr 1 do Wieloletniej prognozy finansowej. W teksie uchwały nie wprowadzono kolejnego źródła finansowania, w związku z powyższym jest konieczność naprawy tego błędu - dodał skarbnik miasta.

Radni bez dyskusji przyjęli zmiany 18 głosami, przy 4 głosach wstrzymujących się. Była to jedna z najkrótszych, jeżeli nie najkrótsza, sesja Rady Miejskiej Bielska-Białej. Trwała 31 minut i 39 sekund.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.