Wiadomości

  • 14 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3051

Policja przesłuchuje świadków i uczestników Strajku Kobiet

Nie milkną echa Strajku Kobiet, do którego dochodziło na polskich ulicach pod koniec zeszłego roku. Niektóre osoby, które w nich uczestniczyły, są podejrzewane o to, iż mogły dopuścić się wykroczenia, m.in. używając wulgarnych słów. Sprawę bada bielska policja.

Siódmy protest kobiet w Bielsku-Białej - 29.10.2020
Policja przesłuchuje świadków i uczestników Strajku Kobiet · fot. ab / bielsko.info


- Hej Siostry i Bracia - pamiętacie jeszcze nasze niedawne spacerki po mieście? Pamiętacie radość i wdzięczność, że w naszym mieście policja nie spisuje spacerowiczów, nie wywozi na przesłuchania, nie używa siły fizycznej? Pamiętacie róże rozdawane policjantom za to, że „są z nami” i nas „chronią”? Dziś już możemy powiedzieć, że te róże i gromkie podziękowania były zdecydowanie przedwczesne! Okazało się, że bielska policja działa po prostu w innym rytmie… Mamy już wezwanie na przesłuchanie (bez wcześniejszego spisania!)! I to nie w charakterze świadka… - wpis o takiej treści pojawił się na facebookowym profilu Czarny Protest Bielsko-Biała / Strajk Kobiet Bielsko-Biała.

Szósty dzień protestów w Bielsku-Białej - 28.10.2020
Policja przesłuchuje świadków i uczestników Strajku Kobiet · fot. sid / bielsko.info


Jak poinformowali bielscy policjanci, do komendy rzeczywiście wezwano kilka osób w związku z wydarzeniami, które miały miejsce w mieście podczas Strajku Kobiet. - Osoby te zostały wezwane w charakterze świadków, lub jako osoby, co do których może dochodzić do podejrzenia o popełnienie wykroczenia - wyjaśnił asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

protest - aborcja
Policja przesłuchuje świadków i uczestników Strajku Kobiet · fot. bielsko.info


Chodzi m.in. o wykroczenia drogowe oraz z artykułu 141 Kodeksu Wykroczeń, który brzmi: „Umieszczenie w miejscu publicznym nieprzyzwoitego ogłoszenia, napisu lub rysunku lub używanie słów nieprzyzwoitych: Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany”.

raz / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Protest Kobiet przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego" podaj