bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 13 stycznia 2021
  • wyświetleń: 3046

Komorowice: Dzięki czujnej sąsiadce nie doszło do kradzieży samochodu

Policjanci zatrzymali 35-latka, który chciał ukraść osobowego fiata. Sprawcę zauważyli sąsiedzi właściciela pojazdu i zawiadomili stróżów prawa. Dzięki ich reakcji mężczyzna został zatrzymany. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

policja, radiowóz
Komorowice: Dzięki czujnej sąsiadce Ukrainiec nie ukradł samochodu · fot. Urząd Marszałkowski


Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 10.00 rano na ulicy Komorowickiej w Bielsku-Białej. Mieszkanka jednej z kamienic zauważyła, że nieznany jej mężczyzna próbuje odjechać Fiatem 170, czyli popularnym Cinquecento. należącym do jej sąsiada. Kobieta podejrzewała, że chce go ukraść, ponieważ wyszarpał kable spod kierownicy i usiłował uruchomić silnik sposobem znanym z filmów sensacyjnych. Wcześniej ten sam mężczyzna spożywał alkohol na ławce przed kamienicą.

- Oficer dyżurny bielskiej komendy natychmiast skierował na miejsce policjantów z wydziału prewencji, którzy nieopodal opisanego pojazdu zastali mężczyznę ze zgłoszenia. Stróże prawa zatrzymali go, a na miejsce przyjechał technik kryminalistyki, który wykonał oględziny pojazdu i zabezpieczył ślady włamania. Podejrzewanym o usiłowanie kradzieży pojazdu okazał się 35-letni obywatel Ukrainy. Badanie policyjnym alkomatem wykazało ponad półtora promila w organizmie - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, oficer prasowy KMP w Bielsku-Białej.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut usiłowania kradzieży pojazdu oraz usiłowania prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Za wszystkie występki grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem sąd.

- Dziękujemy za obywatelską postawę świadka. Dzięki czujnemu sąsiedzkiemu oku udało się udaremnić kradzież pojazdu i jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska - apelują bielscy stróże prawa.

mp / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.