bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 stycznia 2021
  • wyświetleń: 750

Czajnik elektryczny do domu i biura - na co zwrócić uwagę przy jego wyborze

Materiał partnera:

Czajnik elektryczny uchodzi za jedno z tych urządzeń małego AGD, bez którego trudno wyobrazić sobie komfortowe użytkowanie kuchni. Choć czajniki gazowe czy na płytę indukcyjną wciąż pozostają w powszechnym użyciu, to zdecydowana większość z nas sięga obecnie po nowoczesne czajniki, które nie tylko ułatwiają podgrzewanie wody, ale również stają się ozdobą kuchennego wyposażenia. Zatem jak wybrać odpowiedni czajnik elektryczny?

Czajnik elektryczny do domu i biura - na co zwrócić uwagę przy jego wyborze


Jaki czajnik elektryczny - parametry techniczneCzajnik elektryczny jest jednym ze sprzętów kuchennych, z których korzystamy od kilku do nawet kilkunastu razy w ciągu dnia. Wysoka częstotliwość użytkowania urządzenia to wystarczający powodów do tego, aby przy wyborze czajnika zwrócić szczególną uwagę na jego specyfikację.

Czajniki elektryczne - pojemnośćOptymalna pojemność czajnika w dużej mierze uzależniona jest od liczby osób, którym ma docelowo służyć. Mały czajnik elektryczny 0,5l to optymalne rozwiązanie dla jednej osoby, natomiast nie sprawdzi się przy większej liczbie użytkowników. Zdecydowanie bardziej popularnym wyborem okazują się czajniki elektryczne 1l lub 1,5l, które sprawdzają się w gospodarstwach domowych czy biurach.

Moc czajnika i rodzaj grzałkiW czajnikach najczęściej stosuje się dwa rodzaje grzałek: spiralne oraz płaskie. Grzałki spiralne powoli ustępują miejsca grzałkom płaskim, które umożliwiają zagotowanie nawet znikomych ilości wody. W przypadku grzałek spiralnych jest to niemożliwe, gdyż cała ich powierzchnia powinna być zanurzona w wodzie tak, aby uniknąć przepalenia urządzenia. Grzałka płaska w czajniku elektrycznym to ogromna wygoda dla użytkowników - ułatwia czyszczenie i generuje większą moc. Na rynku dostępne są czajniki elektryczne o mocy poniżej 1000W, jednak to w przedziale od 2000W do 2500W występuje najwięcej modeli. Moc grzałki na poziomie 3000W z kolei pozwala podgrzać wodę w ekspresowym czasie.

Czajnik elektryczny - jaki wybrać? Plastikowy czy metalowy?Wybierając czajnik elektryczny do domu czy biura warto kierować się nie tylko parametrami technicznymi, ale również designem. Jest to o tyle istotne, że urządzenie ma swoje stałe miejsce na naszych blatach kuchennym, dlatego estetyka czajnika i jakość jego wykonania powinny stać na wysokim poziomie. Do najpopularniejszych modeli na rynku należą czajniki elektryczne z tworzywa sztucznego - są stosunkowo tanie i bezpieczne w użytkowaniu. Często sięgamy również po czajniki metalowe ze stali nierdzewnej. Są nieco trwalsze niż czajniki z plastiku, a ich dodatkowym atutem jest obecność termoizolacji, która chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się urządzenia i jednocześnie pozwala utrzymać wysoką temperaturę wody.