Wiadomości

  • 11 stycznia 2021
  • 17 stycznia 2021
  • wyświetleń: 6030

Klubokawiarnia, która zatrudnia niepełnosprawnych szuka wsparcia

1,5 roku temu Fundacja „Wspólnym Szlakiem” otworzyła w Bielsku-Białej lokal pod nazwą Klubokawiarnia Perspektywa. To jedno z 3 takich miejsc w Polsce. Misją Fundacji jest pomoc dla osób niepełnosprawnych oraz wykluczonych społecznie w różnych aspektach życia. Klubokawiarnia daje osobom niepełnosprawnym pracę. Teraz jest w trudnej sytuacji, jak wiele innych lokali gastronomicznych z powodu ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Klubokawiarnia Perspektywa w Bielsku-Białej
Klubokawiarnia Perspektywa w Bielsku-Białej · fot. Klubokawiarnia Perspektywa / Facebook


Jeśli posiadacie bar, bufet, sklep, firmę, do których Perspektywa mogłaby dostarczać kanapki, bułki w większych ilościach - lokal prosi o kontakt. W ten sposób możecie dać zajęcie i zarobek osobom niepełnosprawnym i ocalicie miejsce tworzone przez ostatnie lata z pasją i zmysłem społecznym. Perspektywa, z uwagi na obostrzenia, musiała ograniczyć działalność klubokawiarni, która przynosi tearz straty, a wsparcie dla Fundacji jest znikome.

Wiele ludzi pomaga, przychodząc na bułkę lub kawę, wzięło udział w akcjach „Kup kawę, wypij po pandemii” lub „Jarmark pełen darów”, ale to nie wystarczy, by utrzymać miejsce i pracowników.

- Największą barierą wykluczającą osoby niepełnosprawne z życia społecznego są ograniczone możliwości znalezienia pracy oraz brak instytucji zrzeszających tych ludzi. Dlatego stworzyliśmy miejsce w którym znalazły zatrudnienie osoby niepełnosprawne, które uczą się funkcjonowania w środowisku zawodowym, a jednocześnie jest to miejsce w którym odbywały się wydarzenia, prelekcje, szkolenia, imprezy, warsztaty. Perspektywy do działania były ogromne, a my chcieliśmy działać i stwarzać warunki do życia i rozwoju dla jeszcze większej grupy osób niepełnosprawnych, gdyż jest to miejsce wyjątkowe i jedno z 3 takich miejsc w Polsce - mówią władze Fundacji.

- Nie chcemy zamykać lokalu, ani pozbawiać pracy naszych pracowników, ale obawiamy się, że bez Waszej pomocy nie będzie to możliwe. Każdego dnia nasi pracownicy są gotowi do działania. Starają się wykonywać swoje obowiązki najlepiej jak potrafią i przygotowują jedzenie na wynos. Dla zespołu Klubokawiarni Perspektywa to niesamowicie ważne, aby móc pracować - dodają.

Loading...

ar / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj