Wiadomości

  • 8 stycznia 2021
  • wyświetleń: 1654

Nie bądźmy obojętni na ludzi, którzy mogą zamarznąć na ulicy

Według synoptyków w najbliższych dniach słupki rtęci mogą pokazywać nawet -9 stopni Celsjusza w nocy. W związku z tym Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej wystosowała apel do mieszkańców regionu, aby zwracać uwagę na osoby, które ze względu na mroźną pogodę znalazły się w trudnej sytuacji.

bezdomni
Nie bądźmy obojętni na ludzi, którzy mogą zamarznąć na ulicy · fot. Straż Miejska w Bielsku-Białej


Jak informuje TVN Meteo, w najbliższych dniach słupki rtęci pokażą w nocy nawet -9 stopni Celsjusza - taki stan rzeczy synoptycy stacji przewidują na piątek, 15 stycznia. Do tego dnia temperatura w dzień będzie oscylowała wokół zera stopni Celsjusza, jednak w nocy w naszym regionie wystąpi silny mróz.

- Kiedy panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osób bezdomnych, samotnych, czy w podeszłym wieku - informuje KMP w Bielsku-Białej. Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Prawdziwe mrozy dopiero przed nami. - Dlatego apelujemy, by nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Oprócz numeru alarmowego 112 zachęcamy do korzystania z całodobowej, bezpłatnej infolinii 987 - dodają bielscy stróże prawa.

Apelujemy o zwracanie uwagi na przypadkowo napotkane osoby, które mogą stać się ofiarą niskich temperatur. Nie bądźmy obojętni na widok osób leżących przy drodze bądź niestosownie ubranych do pory zimowej. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na dzieci, osoby starsze oraz bezdomne. Wielokrotnie od naszej wrażliwości i chęci niesienia pomocy zależy ich życie.

O każdej niepokojącej sytuacji informujmy służby ratownicze. Zgłoszenia można przekazywać pod numerami telefonów 997 lub 112. Na terenie miasta Bielsko-Biała można także powiadomić straż miejską pod numerem alarmowym 986. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Przypominamy, że co roku od 1 listopada do 31 marca działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa śląskiego, gdzie pod numerem telefonu 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy dla osób bezdomnych.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.