bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2387

120 dzieci skorzysta z półkolonii w Domu Wczasów Dziecięcych

Około 120 dzieci w sumie skorzysta z tygodniowych półkolonii, organizowanych w czasie zimowych ferii przez Dom Wczasów Dziecięcych w Porąbce. W zajęciach biorą udział uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych. Trwa pierwsza tura półkolonii, tymczasem kadra placówki ma kolejne propozycje dla rodziców.

Dom Wczasów Dziecięcych w Porąbce
Dom Wczasów Dziecięcych w Porąbce · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Pierwsza, to pobyt na czas nauki zdalnej w Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce. - Rodzice skarżą się na to, że dziecko samo musi opanować materiał. My proponujemy pomoc naszych nauczycieli i całodobową opiekę - mówi Piotr Kozieł, dyrektor placówki. Wystarczy, że uczeń zabierze ze sobą laptopa i podręczniki.

W ośrodku jest Internet, do tego dochodzi całodobowy pobyt z wyżywieniem (4 posiłki dziennie) oraz opieką wychowawczą, medyczną i dydaktyczną. „Spełniamy wszystkie wymogi Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Dziecko przebywa w jednym odizolowanym środowisku, nie jest pozostawione same sobie”- mówi dyrektor. To propozycja dla uczniów podstawówek i szkół ponadpodstawowych, jej koszt to 54 zł za dobę. Resztę pokrywa ministerialna subwencja.

Druga propozycja placówki, położonej w Beskidzie Małym to tematyczne pobyty weekendowe. To wypróbowany już pomysł, który zakłada warsztaty dla dzieci i młodzieży. Tematyka jest różna: Moja babcia jest kochana, Karnawałowy zawrót głowy, Taniec to mój żywioł, Ostatki, Aktywni żyją dłużej. Pierwsze zaproszenie jest na 23 i 24 stycznia. Koszt - 108 zł.

Organem prowadzącym DWD w Porąbce jest Powiat Bielski.

mp / bielsko.info, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.