bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 6 stycznia 2021
  • 7 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2871

Nowy budynek w Straconce połączy dom kultury i bibliotekę

Mieszkańcy Straconki będą mieli lepszy dostęp do kultury. Pojawiła się bowiem propozycja, by do nowego budynku filii domu kultury przenieść filię Książnicy Beskidzkiej. Placówka ma powstać w najbliższych latach.

PocztowkazBielska,Bielsko,BielskoBiała,Straconka,PocztowkazBielska,Beskidy,fotodnia,instagram
Nowy budynek w Straconce połączy dom kultury i bibliotekę · fot. Paweł


Jednym z planowanych przez miasto działań w dziedzinie kultury w 2021 roku jest powstanie budynku w Straconce, w którym będzie mieściła się nowa filia Miejskiego Domu Kultury.

- Środki finansowe są zaplanowane w projekcie przyszłorocznego budżetu jak i w wielosetletniej prognozie finansowej. To bardzo dobra informacja zarówno dla mieszkańców tej dzielnicy jak i dla całokształtu działalności kulturalnej w naszym mieście - stwierdzili zgodnie radni Urszula Szaba i Szczepan Wojtasik.

I jednocześnie skierowali do władz Bielska-Białej propozycję, by we wspomnianym budynku umieścić bibliotekę. - Dotychczas filia Książnicy Beskidzkiej znajduje się przy ulicy Górskiej 133. Lokalizacja ta stwarza szereg wyzwań, które powodują, że nie jest to optymalna sytuacja. Funkcje MDK i Książnicy Beskidzkiej są ze sobą kompatybilne, a doświadczenie pokazuje, iż ich funkcjonowanie w jednej przestrzeni tworzy efekt synergii. Nie bez znaczenia jest również uzasadnienie ekonomiczne, taniej jest utrzymywać dwie instytucje w jednym budynku - argumentowali przedstawiciele bielszczan.

Jak w odpowiedzi poinformował Adam Ruśniak, zastępca prezydenta Bielska-Białej, "już na etapie planowania nowego budynku Domu Kultury w Straconce przyjęte zostały założenia, że będzie on łączył funkcje kulturalne i edukacyjne oraz pełnił rolę centrum kulturalnego dzielnicy integrując jej mieszkańców".

- W koncepcji uwzględniono również umieszczenie w nowym budynku filii Książnicy Beskidzkiej kierując się argumentami zbieżnymi z sugestiami zawartymi w interpelacji radnych - podkreślił wiceprezydent.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.