Wiadomości

  • 4 stycznia 2021
  • wyświetleń: 5679

[FOTO] Pożar piwnicy i sadzy w kominie. W akcji 6 zastępów straży!

W poniedziałek, 4 stycznia około godziny 17.45 w bielskim Lipniku zawyła syrena alarmowa lokalnej jednostki OSP. Do straży pożarnej dotarło zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego przy ul. Kaperskiej (to w pobliżu granicy Bielska-Białej i Kóz). Na miejsce skierowano sześć zastępów, pogotowie ratunkowe i policję.

Pożar w Lipniku - 4.01.2021
fot. sid / bielsko.info


Po dojeździe pierwszego zastępu okazało się, że do pożaru doszło w przewodzie kominowym. Właściciel posesji początkowo sam próbował wygasić palenisko. Tzw. cofka spowodowała wyrzucenie spalin do piwnicy. Mężczyzna podtruł się dymami pożarowymi. Spaleniu uległa także część wyposażenia kotłowni.

Właściciel posesji został przebadany przez przybyłych na miejsce ratowników medycznych. Nie było konieczności hospitalizacji. Po krótkich badaniach o własnych siłach opuścił ambulans. W działaniach brały udział dwa zastępy OSP z Lipnika i cztery jednostki z JRG-1 w Bielsku-Białej.

Loading...

sid / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.