bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 2 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2244

USC zachęca bielszczan świętujących 50-lecie małżeństwa do zgłoszeń

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej zachęca bielszczan świętujących 50-lecie małżeństwa do zgłaszania tego faktu w USC.

Jedna z par małżeńskich odbiera medale z rąk zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej Anny Biel
Jedna z par małżeńskich odbiera medale z rąk zastępcy kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej Anny Bielak · fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB


Bielsko-Biała to jedno z niewielu miast w Polsce, które może pochwalić się dużą liczbą mieszkańców - stulatków oraz par z 50-letnim i dłuższym stażem małżeńskim. Symbolem przeżycia wspólnych 50 lat w małżeństwie - bardzo cenionym przez jubilatów - są medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane przez Prezydenta RP i przekazywane parom przez USC. Trzeba jednak pamiętać, że otrzymanie pamiątkowego medalu wymaga wszczęcia stosownej procedury.

Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie miasta obchodzące 50. rocznicę ślubu w pierwszym półroczu 2021 r. mogą już zgłaszać ten fakt do bielskiego USC. Jubileusz można zgłosić osobiście lub telefonicznie pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie małżeńskiego jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania medalu za długoletnie pożycie małżeńskie.

BM / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.