Wiadomości
- 2 stycznia 2021
- wyświetleń: 4251
USC zachęca bielszczan świętujących 50-lecie małżeństwa do zgłoszeń
Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej zachęca bielszczan świętujących 50-lecie małżeństwa do zgłaszania tego faktu w USC.

Bielsko-Biała to jedno z niewielu miast w Polsce, które może pochwalić się dużą liczbą mieszkańców - stulatków oraz par z 50-letnim i dłuższym stażem małżeńskim. Symbolem przeżycia wspólnych 50 lat w małżeństwie - bardzo cenionym przez jubilatów - są medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznawane przez Prezydenta RP i przekazywane parom przez USC. Trzeba jednak pamiętać, że otrzymanie pamiątkowego medalu wymaga wszczęcia stosownej procedury.
Urząd Stanu Cywilnego w Bielsku-Białej przypomina, że pary zamieszkałe na terenie miasta obchodzące 50. rocznicę ślubu w pierwszym półroczu 2021 r. mogą już zgłaszać ten fakt do bielskiego USC. Jubileusz można zgłosić osobiście lub telefonicznie pod nr 33 4701213, 33 4701211. Zgłoszenie małżeńskiego jubileuszu umożliwi wszczęcie procedury zmierzającej do nadania medalu za długoletnie pożycie małżeńskie.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematZłote i diamentowe rocznice w Bielsku-Białej - świętowali małżonkowie z 50 i więcej lat wspólnego życia
Radny chce dużego napisu „Bielsko-Biała” w centrum miasta. Instalacja ma być nową wizytówką
Bielszczanie uszyli ponad 100 kolorowych poszewek dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych
20 czerwcaBielski Marsz Równości przejdzie ulicami miasta. Wydarzenie odbędzie się w czerwcu
Czy miasto jest gotowe na budownictwo wysokie?
[FOTO] Nowe mieszkania społeczne w Komorowicach. Podpisano umowę na budowę
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







